En Güzel Hikayeler En Güzel Masal & Hikayeler Hepsi Tek Bir Sayfada

Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler John | Çocuk Masalları Oku

  • Masallar
  • Eklenme Tarihi: 26 Ekim 2023
  • Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2024

Haydi, büyülü dünyamıza adım atalım. Masalımız şimdi başlıyor...


Tabii ki! İşte size "Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler" adlı bir masal:

Bir zamanlar, Ege'nin güzel bir köyünde John ve Ayşe adında iki kardeş yaşarmış. Bu iki kardeş, masalları o kadar çok severlermiş ki, her akşam masallarla dolu bir dünyaya yolculuk yaparmış. John ve Ayşe'nin en sevdiği masallardan biri ise "Pamuk Prenses" masalıymış.

Bir gün, çocuklar annelerine dönüp "Anne, biz de Pamuk Prenses gibi bir masal istiyoruz" demişler. Annesi gülümseyerek onlara "Tabii ki yapabilirim!" demiş ve hemen hikayeye başlamış.

Eskiden, uzak bir ülkede Pamuk Prenses adında güzel bir prenses yaşarmış. Pamuk Prenses'in gözleri yemyeşilmiş, saçları ise sarıdan daha ışıltılıymış. Ancak Pamuk Prenses'in kalbi, annesi tarafından büyülenmiş bir aynanın etkisiyle hep acıymış. Her gün, annesine aynasına "Ayna ayna söyle bana, bu ülkede kim en güzel olan ben miyim?" diye sorması gerekiyormuş.

Bir gün, ayna "Hayır, Pamuk Prenses, sen değilsin. En güzel olan sensin ama şimdi biri var ki, seni geçmiş durumda. O kişi Cadı Kraliçe'dir." demiş. Bunun üzerine Pamuk Prenses hemen kaçmaya karar vermiş ve ormanda küçük bir kulübe bulmuş.

Kulübede, yedi cüce yaşarmış. Cüceler çok sevecen ve yardımsevermiş. Pamuk Prenses'i içeriye davet etmişler ve ona yardım etmek istemişler. Cücelerle beraber yaşayan Pamuk Prenses, onlara hikayeler anlatırken her birinin yüreğini ısıtmış. Artık Pamuk Prenses, bu küçük kulübede huzurlu bir şekilde yaşayabilirmiş.

Bir gün, Cadı Kraliçe ormanda dolaşırken Pamuk Prenses'in yaşadığı kulübeyi bulmuş. Kendisinin hala en güzel olduğuna inanıyormuş ve bunu değiştirmek için kötü bir plan yapmış. Cadı Kraliçe, Pamuk Prenses'e zehirli bir elma vermiş. Ancak Pamuk Prenses bu elmayı yutmamış ve uyanabileceği bir öpücük beklemeye başlamış.

Bir prens, ormanda gezinirken Pamuk Prenses'i bulmuş. Prens, Pamuk Prenses'i görür görmez ona aşık olmuş. O öpücüğü Pamuk Prenses'e kimsenin veremeyeceğini anlamış ve güzel prenses uyanmış. Pamuk Prenses, prense çok teşekkür etmiş ve onunla birlikte yaşamaya karar vermiş.

Ve böylece Pamuk Prenses, Cadı Kraliçe'nin büyülü aynasına takılmadan, mutlu bir hayat sürmeye başlamış. Prenses ve prens, sevgi dolu bir evlilik yapmışlar ve sonsuza dek mutlu yaşamışlar.

Sonu...

Ve Pamuk Prenses ile prens, kraliyet düğünleri için dünyaya duyuruldu. Herkes onların masal gibi hayatlarını kutlamak için bir araya geldi. Pamuk Prenses'in yüreğindeki acı, sonsuza dek silinmişti ve o artık gerçek bir prensesin neşesi ve sevgisiyle doluydu.

John ve Ayşe, masalın bu güzel sonu karşısında büyük bir mutlulukla gülümsediler. Bu masal, onlara sevdikleri her masalda olduğu gibi, her zaman iyilik ve mutluluk getireceğini hatırlattı.

Ve o günden sonra, John ve Ayşe her gece anneleriyle birlikte masallarla dolu bir dünyada yolculuk yapmayı sürdürdüler.