En Güzel Hikayeler En Güzel Masal & Hikayeler Hepsi Tek Bir Sayfada

Keloğlan Masalları 21 - Çocuk Masallarını Dinleyelim

  • Masallar
  • Eklenme Tarihi: 10 Kasım 2023
  • Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2024
Keloğlan Masalları 21 - Çocuk Masallarını Okuyalım

Haydi, büyülü dünyamıza adım atalım. Masalımız şimdi başlıyor...

Bir zamanlar, Güzelköy adında bir köyde yaşayan dürüst ve cesur bir çocuk vardı. Bu çocuğun adı Keloğlan'dı. Keloğlan, köydeki çocukların en sevdiği arkadaştı. Her zaman yardımsever, neşeli ve meraklı olan Keloğlan'ın maceraları, köyde efsane olmuştu.

Bir gün, Keloğlan köyün etrafında büyülü bir orman olduğunu duydu. Herkesin korktuğu bu ormana gitmek ise en büyük hayalidir. Cesur Keloğlan, tek başına ormana gitmeye karar verdi. Yanına ekmek, su ve bir de pusula aldı.

Ormana adımını attığı anda, ağaçların arasından büyülü bir ışık yükseldi ve karşısına bir peri çıktı. Peki keloğlan bu periye nasıl tepki verdi ?

Keloğlan, periyi sevinçle karşıladı ve ona dostça merhaba dedi. Peri, Keloğlan'ın cesaretine hayran kaldı ve ona "Ben Perihan, ormanın kraliçesi. İstediğin bir dileği gerçekleştirme gücüne sahibim. Seninle bir oyun oynayalım. Eğer başarırsan, dileğini yerine getiririm" dedi.

Keloğlan sevinçle kabul etti ve Perihan ona bir görev verdi: Hanedanı Kayıp Prensesi Bulmak! Keloğlan, prensesi bulmak için masal dünyasına adım attı.

İlk durak, Şirin Şehir oldu. Keloğlan, orada Kar Beyaz'ı buldu ve ona prensesi sordu. Kar Beyaz, "Prenses, Köyde büyü dersleri veren sihirli kadın Bahar Hanım'ın hanesindeydi. Şimdiye kadar onu gören olmadı" dedi.

Keloğlan, Bahar Hanım'ın hanesine gitti ve sihirli tüyü hanesine götürdü. Tüy, Keloğlan'a yol gösterecekti. Keloğlan, tüyün yol göstermesiyle karanlık bir mağaranın önünde durdu. Prenses burada mıydı?

Mağara içerisinde, devasa bir yılan yavrusu olduğunu gördü. Keloğlan, korkmadan ona yaklaştı ve yılan yavrusu onunla oynamaya başladı. Keloğlan yılan yavrusuna, "Prensesi gördün mü?" diye sordu. Yılan yavrusu, "Hayır" dedi. Yılan yavrusunun arkasında ise sihirli bir ayna vardı.

Keloğlan aynanın içine baktı. Prensesin ne kadar özlediğini gözyaşlarıyla anlattığı bir resim vardı. Keloğlan o anda anladı ki, Prensesin ormanda kaybolma nedeni, bir yanılsama aynasının büyüsüydü.

Keloğlan hızla aynayı kırdı ve Prenses ortaya çıktı. Sevinç içinde sarılıp birbirlerine teşekkür ettiler. Keloğlan, Perihan'ın buluşma noktasına geri döndü ve Prenses'i de beraberinde getirdi.

Perihan, Keloğlan'ın cesaretini ve dürüstlüğünü kutladı ve onun dileğini gerçekleştirdi. Keloğlan, Perihan'a "Benim dileğim, tüm dünyanın barış ve sevgi dolu bir yer olmasıdır" dedi. Perihan güldü ve Keloğlan'ın dileğini yerine getirdi.

Herkes mutlu oldu ve Keloğlan, Prenses ve Perihan, ormanda yeni bir hayat kurmak için beraber kalmaya karar verdi. Artık masal dünyasının kahramanlarıydılar.

Keloğlan'ın maceraları bu şekilde sona erdi. O, cesareti, yardımseverliği ve dostluğu sayesinde birçok engeli aştı ve büyük bir dileği gerçekleştirdi. Masal da böylece mutlu sonla bitmiş oldu.