En Güzel Hikayeler En Güzel Masal & Hikayeler Hepsi Tek Bir Sayfada

Keloğlan Masalları 17 - Uyku Öncesi Çocuk Masalı Oku

  • Masallar
  • Eklenme Tarihi: 02 Kasım 2023
  • Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2024

YouTube' dan Masal Dinleyebilirsiniz - Abone Olmayı Unutmayın! 😇Lütfen abone olup bize
destek olun! 😇


Haydi, büyülü dünyamıza adım atalım. Masalımız şimdi başlıyor...


Bir zamanlar Gülseren adında güzel bir köyde, Keloğlan adında bir çocuk yaşarmış. Keloğlan, ne zaman çaresiz birine yardım ederse, başına birçok macera gelirmiş. Bir gün, Keloğlan köyün ormanındaki kaynağa su taşırken, bir ayı ormanda kaybolmuş. Ayı üzgün bir şekilde ağlıyormuş. Keloğlan, ayının yanına gidip, "Merak etme, sana yardım edeceğim" demiş. Ayı sevinçle gülmüş ve Keloğlan’a teşekkür etmiş.

Ayı, aslında büyülü bir ayıymış ve Keloğlan’a özel bir yetenek vermiş. Keloğlan artık herhangi bir hayvanın dilini anlayabiliyormuş. Ayıya olan minnettarlığını göstermek isteyen Keloğlan, geri döndüklerinde ayıyı köyüne davet etmiş. Ayı, sevinçle kabul etmiş ve Keloğlan'la birlikte köye gitmek üzere yola koyulmuşlar.

Keloğlan ve ayı köye vardıklarında, köylüler şaşkınlık içinde onları izlemeye başlamış. Herkes ayının Keloğlanla dost olduğunu görünce, onları kabul etmişler. Keloğlan ve ayı, köyde çok iyi bir yaşam sürmüşler ve birlikte birçok macera yaşamışlar.

Bir gün köyde büyük bir fırtına çıkmış. Fırtınanın şiddetiyle birlikte köyün evleri yıkılmış ve köylüler perişan olmuş. Keloğlan ve ayı hemen harekete geçmiş ve köylülere yardım etmişler. Keloğlan, ayının yetenekleri sayesinde herkesin sesini duyabiliyor ve onlara nasıl yardım edebileceğini biliyormuş.

Sabaha kadar çalışan Keloğlan ve ayı, köylülerin evlerini onarmayı başarmışlar. Herkes Keloğlan’a minnettarlıkla dolmuş ve ona "Keloğlan, sen bizim gerçek bir kahramanımızsın!" demişler.

Keloğlan ve ayı, bu olaydan sonra birlikte daha birçok macera geçirmişler. Her seferinde Keloğlan, köydeki insanlara yardım etmek için ayının büyülü yeteneklerinden yararlanmış. İşte bu sayede köy, daha güvenli ve mutlu bir yer haline gelmiş.

Sonunda, Keloğlan ve ayı ömürlerinin sonuna kadar dost kalmışlar ve köyleri için birlikte çalışmışlar. Artık Gülseren köyü, Keloğlan hikayeleriyle ün kazanmış bir yer haline gelmiş. Herkes, Keloğlan'ın yardımseverliğini ve cesaretini örnek alırmış.

Zamanla, Keloğlan'a özel yeteneklerini anlatan birçok hikaye yayılmış ve çocuklar Keloğlan'ı gerçek bir kahraman olarak görmüşler. Ve böylece, 'Keloğlan Masalları' sonsuza kadar anlatılmaya devam etmiş.

Bu hikaye ile hayal gücünü harekete geçirebilir ve kendilerine yardım etmek için düşünceli olmalarını teşvik edebilirsin. Umarım çocuklarınız bu masaldan keyif alır!