En Güzel Hikayeler En Güzel Masal & Hikayeler Hepsi Tek Bir Sayfada

Keloğlan Masalları 20 - Uykuya Hazırlık Masallarını Dinle

  • Masallar
  • Eklenme Tarihi: 11 Kasım 2023
  • Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2024

YouTube' dan Masal Dinleyebilirsiniz - Abone Olmayı Unutmayın! 😇Lütfen abone olup bize
destek olun! 😇


Haydi, büyülü dünyamıza adım atalım. Masalımız şimdi başlıyor...


Bir varmış, bir yokmuş. Rengarenk çiçeklerle dolu büyülü bir ormanda Keloğlan adında sevimli bir çocuk yaşarmış. Keloğlan, ormanda tek başına yaşamasına rağmen mutlu ve neşeli bir çocukmuş. Günlerini ormanda keşif yaparak ve hayvanlarla oynayarak geçirirmiş.

Bir gün Keloğlan, ormanda yürürken birazcık yorulmuş. Hemen yanında büyük bir ağacın gövdesine dayanmış ve gözlerini kapatmış. O uyurken, gökyüzündeki güneş bulutlar arasından gülümseyerek aşağıya doğru bakmış. "Keloğlan'a nasıl yardım edebilirim?" diye düşünmüş.

Bu sırada ağacın yanından geçen bir sincap, güneşi görünce ona yaklaşmış. Sincap, "Merhaba Güneş! Keloğlan'ın nasıl yardım edebileceğini biliyor musun?" diye sormuş. Güneş, sincaba gülümsemiş ve "Tabii ki biliyorum! Keloğlan'a yeni bir arkadaş bulabilirsin. Bir arkadaşı olduğunda daha fazla eğlenecek." demiş.

Sincap hemen harekete geçmiş ve ormandaki diğer hayvanlara Keloğlan'ın arkadaş aradığını söylemiş. Tüm hayvanlar birbirlerine fısıldayarak neşeyle dolmuşlar. Ormanda birbirinden renkli ve sevimli hayvanlar, Keloğlan'ın yanına giderek onunla arkadaşlık etmek istediklerini söylemişler.

Keloğlan, çok mutlu olmuş ve tüm hayvanlarla arkadaş olmayı kabul etmiş. Birlikte oyunlar oynamış, şarkılar söylemiş ve gülmüşler. Artık Keloğlan'ın ormanda yalnız olma korkusu yokmuş.

Bir gün, Keloğlan ve hayvan arkadaşları ormanda yolculuk yapmaya karar vermişler. Yol boyunca birçok macera yaşamışlar. Ama hiçbir zaman birbirlerini yalnız bırakmamışlar.

Yıllar geçmiş, Keloğlan büyümüş ve bir yetişkin olmuş. Hayvan arkadaşları da büyümüş, aile kurmuş ve çocukları olmuş. Keloğlan'ın dostu sincap, ona bir hediye vermiş: büyülü bir anahtar. Bu anahtar, tüm ormanın kalbine açılan bir kapıyı açabiliyor. Keloğlan, bu hediye karşısında şaşkınlıkla sincaba bakmış ve teşekkürlerini sunmuş.

Birlikte anahtarın götürdüğü yola doğru yürümüşler ve sonunda ormandaki büyülü bir yerde bulunmuşlar. Bu yerde tüm hayvanlar bir arada yaşamış ve mutlu bir şekilde şarkılar söylemişler. Keloğlan artık asla yalnız hissetmemiş ve hayatının geri kalanını sevdikleri ile birlikte geçirmiş.

Ve Keloğlan'ın ormanda birlikte yaşadığı hayvan arkadaşlarıyla olan hikayesi mutlu sonla bitmiş.

Artık ne zaman Keloğlan, güneşin doğuşunu izlese, hep mutlu anılarla dolarmış. Onun maceraları, rengarenk çiçeklerle dolu büyülü ormanda yaşamaya devam etmiş.