En Güzel Hikayeler En Güzel Masal & Hikayeler Hepsi Tek Bir Sayfada

Bora, Ali ve Ceren Üç Arkadaşın Masalı - Arkadaş Masalları Oku

  • Masallar
  • Eklenme Tarihi: 13 Kasım 2023
  • Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2024

Haydi, büyülü dünyamıza adım atalım. Masalımız şimdi başlıyor...


Zamanın birinde Bora, Ali ve Ceren isimli üç sevimli çocuk bir köyde yaşarmış. Bora, mavi gözlü, uzun saçlı ve hayvanlara çok düşkün bir çocukmuş. Ali, esmer tenli, kahverengi gözlü ve spor yapmaktan hoşlanan bir çocukmuş. Ceren ise sarı saçlı, sıcacık bir gülümsemeye sahip olan tatlı bir kız çocuğuydu.

Bir gün, bu üç arkadaş ormanda piknik yapmaya karar verdi. Yolda, tatlı bir sincapla karşılaştılar. Sincap, "Merhaba, benim adım Fındık. Benimle oynayacak mısınız?" diye sordu. Çocuklar sevinçle kabul ettiler. Fındık onlara güzel oyunlar öğretti ve hep birlikte çok eğlendiler.

İleride yürürken, karşılarına küçük bir tavşan çıktı. Tavşan, "Merhaba, benim adım Hopsi. Benimle dans eder misiniz?" diye sordu. Bora, Ali ve Ceren tavşanla dans etmeye başladılar ve bir süre sonra diğer hayvanlar da eğlenceye katıldı. Ormanda dans edip şarkılar söylediler.

Derken, ağlayan bir kuş sesi duydular. Koşarak gitiklerinde gördükleri manzara karşısında şaşkınlık içinde kaldılar. Küçük bir kuş yuvasından düşmüştü. Bora, hemen kuşu kucağına alıp geri yuvasına koydu. Bu güzel hareketlerinden ötürü, kuşun özgüveni arttı ve hepsiyle arkadaş oldu. Kuş, "Benim adım Cıvılda. Teşekkür ederim, siz benim en iyi arkadaşlarımsınız." dedi.

Çocuklar ormanda bir süre daha oynadıktan sonra, güneşin batmasıyla eve dönmeye karar verdiler. Eve dönerken, bir tilki gördüler. Tilki onların yanına yaklaştığında, hepsi korkmaya başladı. Fakat tilki, yaşadığı hatalardan ders almış bir tilkiydi. "Merhaba, ben nazik bir tilkiyim. Sizi korkutmak istemem, sadece arkadaşlık teklif etmek istiyorum." dedi.

Bora, Ali ve Ceren, tilkiye bir şans verdi ve onun arkadaşlık teklifini kabul ettiler. O günden sonra, tilki de onların en iyi dostlarından biri oldu. Birlikte, doğada yürüyüşlere çıktılar, oyunlar oynadılar ve birlikte büyüdüler.

Çocuklar, ormanda yeni arkadaşlar edindiklerini fark ettikten sonra, bu arkadaşlığın ne kadar değerli olduğunu anladılar. Birbirlerine destek olduklarında, her zorlukla başa çıkabileceklerini öğrendiler. Birlikte öğrenmek, eğlenmek ve büyümek için hep bir arada olmayı tercih ettiler.

Ve işte, bu güzel arkadaşların hikayesi böyle son buldu. Onlar, birbirlerine olan sevgileriyle her gün yeni maceralara atıldılar ve sonsuza kadar en iyi arkadaş kalmaya karar verdiler.

Ve güzel masalımız da burada sona erdi. Umarım severek dinlemişsinizdir. Unutmayın, gerçek dostluklar her zaman en büyük hazineye sahiptir!