En Güzel Hikayeler En Güzel Masal & Hikayeler Hepsi Tek Bir Sayfada

Ayşe ve Mehmet Arkadaşlık Önemi - Arkadaş Masalları Oku

  • Masallar
  • Eklenme Tarihi: 18 Kasım 2023
  • Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2024

Bir zamanlar, Ayşe ve Mehmet adında iki çocuk varmış. Ayşe ve Mehmet çok iyi arkadaşlarmış. Her gün birlikte oyunlar oynar, maceralara atılır, birbirlerine destek olurmuş.

Bir gün, Ayşe ve Mehmet ormanda gezerken küçük bir kuş yavrusu bulmuş. Kuş yavrusu kanadını incitmiş ve uçamıyormuş. Ayşe ve Mehmet hemen ona yardım etmek istemişler.

"Ne yapabiliriz?" diye düşünürken, arkadaşları Ece yanlarına gelmiş. Ece çok akıllı bir kızdır ve hayvanları çok sever.

"Onu veterinere götürebiliriz." demiş Ece. Ayşe ve Mehmet'in gözleri parlamış, harika bir fikir olduğunu düşünmüşler.

Hemen kuş yavrusunu alıp veterinere gitmişler. Veteriner, küçük kuş yavrusunun tedavi edilmesi gerektiğini söylemiş, ama onunla ilgilenecek kimse olmadığı için onu geri götürmek istememiş.

Ayşe, Mehmet ve Ece, kuş yavrusuna kendileri bakmaya karar vermişler. Ona yemek vermişler, onunla oynamışlar ve ona sevgi göstermişler. Her geçen gün kuş yavrusu daha da güçlenmiş.

Aradan zaman geçti ve kuş yavrusu tamamen iyileşti. Artık uçabiliyordu. Ayşe, Mehmet ve Ece kuşun özgürce uçtuğunu görmekten çok mutlu olmuşlar.

Birlikte büyük bir sevinçle dans etmişler ve "Arkadaşlık her zaman yardımlaşmayı gerektirir." demişler. Onlar gerçek birer süper kahraman olmuşlardı çünkü ne zaman birbirlerine ihtiyaç duysalar hep birlikte harekete geçmişler.

Ve masal burada sona eriyor...

Umarım beğenmişsinizdir. Bu masal, arkadaşlık değerini ve yardımlaşmanın önemini anlatmayı hedefliyor. İyi bir sonla bitmesi, çocukların umut dolu hissetmesini sağlayacaktır.