En Güzel Hikayeler En Güzel Masal & Hikayeler Hepsi Tek Bir Sayfada

Ayşe ve Ahmet: Güzel Uyku Masalları | Uykuya Hazırlık Masalı Dinle

  • Masallar
  • Eklenme Tarihi: 22 Ekim 2023
  • Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2024

Haydi, büyülü dünyamıza adım atalım. Masalımız şimdi başlıyor...


Bir zamanlar Ayşe ve Ahmet adında iki kardeş varmış. Her gece yatmadan önce anneleri onlara güzel masallar okurmuş. Bu masalların içinde en çok "Uyku Masalları"nı severlermiş.

Bir gece, Ayşe ve Ahmet yine masal dinlemek için annelerinin yanına gitmişler. Anneleri onlara gülümseyerek, "Bu akşam size özel bir uyku masalı anlatacağım" demiş.

Anneleri şöyle başladı masala, "Bir zamanlar Ayşe ve Ahmet adında iki kardeş varmış. Ayşe'nin en sevdiği şey güneşin doğuşunu izlemek, Ahmet'inse en sevdiği şey ise yıldızları saymaktı."

Bir gece yataklarının içinde otururlarken, Ayşe birden sordu, "Annecim, her gece nasıl bu kadar güzel uyuyorsunuz?"

Annesi güldü ve dedi ki, "Sizlere uyumadan önce onlarca güzel uyku masalı anlatıyorum. O masallar sizi hayal dünyasına götürüyor ve sıkıntılarınızı unutmanızı sağlıyor."

Ayşe ve Ahmet düşündüler ve annelerinin dediklerine katıldılar. Ayşe, "Annecim, bize de bir uyku masalı anlatabilir misin?" dedi.

Annesi gülümsedi ve başladı masala, "Bir kez uzak bir ülkede, tüm çiçekler uyuyordu. Çünkü onlara büyümek için gece boyunca dinlenmeleri gerektiği öğretilmişti. Bir gün bir çocuk geldi ve tüm çiçekleri uyandırdı."

Ayşe ve Ahmet merakla dinliyordu. Masal devam ederken, gözlerini kapatıp rüyalar dünyasına dalıyorlardı.

Sonunda, anneleri masalı bitirdi ve Ayşe ve Ahmet uyuduklarını hissetti. Hayal dünyalarında onlarca çiçekle dolu bir bahçede dolaşıyorlardı.

Bir sabah uyandıklarında, enerjik ve rahat hissediyorlardı. Annelerine sarıldılar ve teşekkür ettiler. Artık onlar da güzel uyku masalları anlatacaklardı.

Ayşe ve Ahmet, her gece yataklarında oturup uyumadan önce birer uyku masalı anlatıyorlardı. O masallar, onlara güvende ve sevgi dolu hissettiriyordu.

Artık Ayşe ve Ahmet her gece rahat bir şekilde uyuyor, hayal dünyalarında güzel maceralar yaşıyorlardı. Ve en önemlisi, uyandıklarında daha mutlu bir gün geçiriyorlardı.

Ve böylece, Ayşe ve Ahmet'in uyku masallarıyla dolu huzurlu bir gece daha geçti. İyi uykular!