En Güzel Hikayeler En Güzel Masal & Hikayeler Hepsi Tek Bir Sayfada

Uyuyan Prenses Dilek Uykuya Dalmadan Önce Uyku Masalları Oku

  • Masallar
  • Eklenme Tarihi: 04 Kasım 2023
  • Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2024

YouTube' dan Masal Dinleyebilirsiniz - Abone Olmayı Unutmayın! 😇Lütfen abone olup bize
destek olun! 😇


Haydi, büyülü dünyamıza adım atalım. Masalımız şimdi başlıyor...


Bir zamanlar, masal diyarında yaşayan minik bir prenses vardı. Adı Dilek'ti. Dilek, çok sevecen bir kızdı ve hep herkesi mutlu etmek istedi. Fakat ne yazık ki, Dilek bir süredir uyuyamıyordu. Geceleri gözleri uykusuzluktan kızarmış, düşleri de huzursuzdu. Bu durum prensesin çok üzülmesine sebep oluyordu.

Bir sabah, Dilek'in annesi ona, "Kızım, düşlerini ne zaman gördüğünü hatırlıyor musun?" diye sordu. Dilek, "Evet, genellikle cesur ve mutlu bir şekilde uykuya dalmadan önce güzel düşler görüyorum" dedi. Annesi ona, "Peki, o zaman sana bir önerim var. Her akşam yatmadan önce mutlu anılarını ve hayallerini düşün. Böylece, güzel rüyalar görebilirsin" dedi. Dilek gözleri parlayarak, "Evet, anneciğim. Siz haklısınız. Ben bu tüyoyu deneyeceğim" dedi.

Artık her gece yatağına giderken güzel anılarını düşünmeye başlayan Dilek, daha huzurlu bir şekilde uykuya dalmaya başladı. İlk gece, onu mutlu eden bir günü düşledi. İkinci gece, sevdiklerine sarıldığı, gülen yüzleri düşündü. Üçüncü gece, gelecekte gerçekleştirmek istediği hayallerini canlandırdı. Her gece birbirinden güzel hayalleri düşleyerek uykuya dalan Dilek, artık mutlu bir şekilde uyanıyordu.

Birkaç hafta sonra, Dilek bir gece çok derin bir uykuya daldı. Uyandığında, yanaklarındaki gülümsemeyle annesi onun odasına girdi. Dilek, "Anneee! Rüyamda en güzel düşü gördüm. Kendimi masal diyarında büyülü bir ormanda buldum. Her yer çiçeklerle doluydu ve kuşlar neşeli bir şekilde şarkı söylüyordu. Ben de onlarla dans ettim ve neşe içinde özgürce koştum" dedi. Annesi, "Ne güzel kızım! Sen gerçekten inanılmaz bir rüya görmüşsün" dedi ve kızını sevgiyle sarıldı.

Artık Dilek her gece uyumadan önce, içindeki mutluluk kaynaklarını hatırlayarak güzel düşler görmeye devam etti. Uykusu düzene girdi ve her sabah daha enerjik bir şekilde uyanıyordu. Hem kendi kendini mutlu hissediyor, hem de başkalarının mutlu olmasına yardım etmeye devam ediyordu.

Ve böylece, Dilek tüm masal diyarına yayılan mutlu ve huzurlu bir kahkaha ile uyuyan prenses oldu.

İşte böyle, uyuyan prenses Dilek'in hikayesi. Umarım sevmişsinizdir ve uykunuzun kahramanı olur! İyi geceler!