En Güzel Hikayeler En Güzel Masal & Hikayeler Hepsi Tek Bir Sayfada

Uykuya Dalamayan Uğurun Masalı - Uyku Masalları Dinleyelim

  • Masallar
  • Eklenme Tarihi: 11 Kasım 2023
  • Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2024

YouTube' dan Masal Dinleyebilirsiniz - Abone Olmayı Unutmayın! 😇Lütfen abone olup bize
destek olun! 😇


Haydi, büyülü dünyamıza adım atalım. Masalımız şimdi başlıyor...


Bir zamanlar, Uğur adında sevimli bir çocuk yaşarmış. Uğur'un büyük bir sorunu vardı, uyumakta güçlük çekiyordu. Her gece yatağa girdiğinde karanlıkta gözleri açık kalır ve uyuyamazdı. Annesi, Uğur'un huzurlu bir gece uykusu uyumasını çok istediği için bir masal anlatma fikri buldu.

Bir akşam yemeğinden sonra, Uğur'un annesi ona yanına oturarak bir hikaye anlatmaya başladı. "Uğur, sana bir uyku masalı anlatacağım. Bu masal, uykuya dalmanda sana yardımcı olacak ve güzel rüyalar görmeni sağlayacak," dedi.

Bu masalın baş karakteri Canan'dı. Canan, bir ormanda yaşayan sevimli bir tavşandı. Her gece, yıldızların ışığı eşliğinde ormanda dolaşır ve her hayvanın iyi bir gece uykusu uyumasını sağlarmış.

Canan tavşanının olağanüstü yetenekleri varmış. O gece yattığında, gözleri hemen kapanarak rüyalar diyarına gidermiş. Fakat bir gece, Canan tavşanı bir dilek diledi. Dileği, diğer hayvanlara da uykuda yardımcı olmak istemiş. O geceki rüyasında, özel bir bitki bulmuş ve bu bitkiyi diğer hayvanlara dağıtmak için görev yapmış.

Ertesi sabah, uyanır uyanmaz, Canan tavşanı ormanda hemen bitkinin izini sürmüş. Nihayet bitkiye ulaştığında, ondan küçük yapraklar koparmış ve her hayvanın yatağına bir yaprak yerleştirmiş. Bu yapraklar, hayvanların huzurlu bir uyku uyumasını sağlar ve kötü rüyalardan korurmuş.

Bir gün, Canan tavşanı Uğur'un evine gelmiş ve onun odasına konuk olmuş. Uğur, tavşanı görünce çok sevinmiş. "Merhaba Canan. Bana da bu özel bitkiden verir misin? Her gece uyuyamıyorum ve kötü rüyalar görüyorum," demiş Uğur.

Canan tavşanı başını sallayarak Uğur'a bakmış. "Elbette, bu bitki senin de yardımcın olabilir," demiş. "İyi bir gece uykusu uyuyup güzel rüyalar görmek için bu yaprağı yatağının altına yerleştir." Uğur anlamış ve hemen Canan tavşanının tavsiyesini uygulamış.

O gece, Uğur özel bitki yaprağını yatağının altına koyduktan sonra gözlerini kapattı ve derin bir uyku çekti. Rüyasında, Canan tavşanı ona eşlik ederek yıldızlarla dolu bir ormanda dolaşıyorlarmış. Uğur, tatlı bir gülümsemeyle uyanmış ve artık her gece rahat bir uyku uyuyabiliyormuş.

Bundan sonra, Uğur'un annesi her gece ona bir masal anlatarak uyumasına yardımcı olmuş. Birlikte uyuduklarında, annesi Uğur'a masalın sonunda "Uyanınca güzel bir gün geçireceğiz" demiş.

Uğur, Canan tavşanının yardımıyla uykuya dalmanın ne kadar güzel bir his olduğunu tecrübe etmişti. Bu masal, Uğur'a huzurlu bir gece uykusu uyumasını sağladı ve ona güzel rüyalar görmesine yardımcı oldu. O günden sonra, Uğur ve Mama Tavşan Canan her gece gökyüzündeki yıldızlara doğru birlikte uykularının en güzel rüyalarını görürdü.