En Güzel Hikayeler En Güzel Masal & Hikayeler Hepsi Tek Bir Sayfada

Temelin Espiri Yeteneğini ve Kibar Peri | Komik Masallarını Oku

  • Masallar
  • Eklenme Tarihi: 08 Kasım 2023
  • Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2024

YouTube' dan Masal Dinleyebilirsiniz - Abone Olmayı Unutmayın! 😇Lütfen abone olup bize
destek olun! 😇


Haydi, büyülü dünyamıza adım atalım. Masalımız şimdi başlıyor...


Bir zamanlar, Temel adında bir çocuk yaşarmış. Temel, oldukça komik ve espri yeteneği olan bir çocuktu. Günlerini, şakalar ve gülme dolu maceralarla geçirirdi. Bir gün, Temel ormanda dolaşırken bir periye rastlamış. Peri, Temel'i yanına çağırdı ve ona bir dilek hakkı verdi.

"Temel, sana bir dilek hakkı veriyorum. Bir dilek dile ve gerçek olsun!" demiş peri.

Temel, çok sevinçli bir şekilde dileğini söylemeye karar vermiş. "Sevgili peri, şaka ve komiklik gücümü iki katına çıkarmanı dilerim!" demiş.

Peri, bu dileği kabul etmiş ve Temel'in üstünde bir büyü yapmış. Artık Temel'in espri yeteneği daha da gelişmişti.

Ancak, Temel'in bu gücü kullanmasının bir sınırlaması vardı. Sadece güçlü ve komik olan şakalar yapabilirdi. Kötü niyetli veya başkalarını kırabilecek şakalar yapması ise yasaktı.

Temel, şimdi her yerde espriler patlatıyor ve herkesi güldürüyordu. Okulda, arkadaşları adeta onunla zaman geçirmek için yarışıyordu. Köy meydanında da Temel'i görmek isteyenlerin sayısı artmıştı.

Bir gün, Temel komşusu olan Ali'yi evine ziyarete gitti. Ali, oldukça ciddi bir çocuktu ve hiç espri yapmaktan hoşlanmazdı.

"Merhaba Ali! Birbirimizi ne zamandır görmüyoruz, sana bir espri yapayım da gülümse!" dedi Temel.

Ali ise sadece kaşlarını çatarak karşılık verdi. "Espri yapmak gereksiz. Olması gereken ciddiyeti korumak daha önemli." dedi.

Temel, bu sözler üzerine düşündü. Gerçekten de bazen insanların şakalara ihtiyacı olmayabilir diye düşündü. Kimse zorla komik olmalı veya espri yapmalı değildi.

Temel, artık sadece neşeli ve komik olmak için gücünü kullanmayıp, aynı zamanda insanların ihtiyaç duyduğu zamanlarda destek olmak için de kullanmaya karar verdi.

Bir gün, köyde bir yarışma düzenlendi. Herkesin en komik şakayı yapabilmesi için bir yarışma düzenlenecekti. Temel de bu yarışmaya katılmak istedi.

Yarışma günü geldiğinde, herkes heyecanla bekliyordu. Sıra Temel'e gelmişti. Temel, sahneye çıktığında herkes gülme krizine girdi. İnanılmaz komik bir performans sergiliyordu.

Temel, sahnede herkesi güldürürken aynı zamanda iyi bir mesaj da veriyordu. Espri yeteneğini iyi kullanmak, insanların gülmeye ve mutlu olmaya ihtiyaç duydukları zamanlarda onlara destek olabilmek anlamına geliyordu.

Hikayenin sonunda, Temel yarışmayı kazandı ve bütün köy onunla gurur duydu. Temel, periye teşekkür ederek dileğini gerçekleştirdiği için minnettar olduğunu belirtti.

Ve işte, Temel'in komik ve neşeli maceraları burada sona eriyor. O, artık herkesin gülme ihtiyacını karşılamak ve insanları mutlu etmek için komik yeteneğini kullanmaya devam ediyor.

Bu masalda gördük ki, komik olmak önemli bir yetenektir. Ancak, espri yapmak başkalarını kırmadan ve onların hislerini önemseyerek yapılmalıdır. Hepimizin gülme ihtiyacı vardır ve bazen bir şaka veya gülme krizi bize iyi gelebilir. Siz de hayatınızı komik ve neşeli hikayelerle süsleyerek, etrafınızdaki insanları güldürebilirsiniz!