En Güzel Hikayeler En Güzel Masal & Hikayeler Hepsi Tek Bir Sayfada

Büyük Ağaç ve iyiliksever Cemil - Hayvan Masalları Oku

  • Masallar
  • Eklenme Tarihi: 09 Kasım 2023
  • Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2024

Haydi, büyülü dünyamıza adım atalım. Masalımız şimdi başlıyor...


Bir varmış, bir yokmuş. Ormanda kocaman bir ağaç varmış. Bu ağacın dallarında birçok hayvan yaşarmış. Aralarında en iyiliksever olanı Cemil adında bir cüce kaplumbağa imiş. Cemil, her gün diğer hayvanlara yardım edermiş. Bir gün, ormanda yaşayan diğer hayvanlar Cemil'in yardımına muhtaç kalmışlar. Onlara yardım etmek isteyen Cemil, bir toplantı yapmaya karar vermiş.

Toplantıya koca bir fil, hızlı bir tavşan, şirin bir sincap, neşeli bir kuş ve birbiriyle oynamaktan asla vazgeçmeyen iki sincaptan oluşan dost grubu katılmış. Cemil onlara şöyle demiş: "Arkadaşlar, ormanda yaşayan tüm hayvanlar bize muhtaç durumda. Onlara yardım etmek isteyenler kim?"

Tüm hayvanlar ellerini kaldırmış ve yardım etmek istediklerini söylemişler. Cemil, grubun lideri olarak, her bir hayvana farklı görevler vermiş. Fil, diğer hayvanların yiyeceklerini taşımak için ağır yükler taşıyacakmış. Tavşan, hızlı olduğu için acil durumlarda yardım edecekmiş. Sincap, örnek evler yaparak diğer hayvanlar için güvenli barınaklar sağlayacakmış. Kuş ise her gün etrafta uçarak haberleri duyuracakmış. Cemil ve iki sincap ise birbirleriyle oynayan hayvanların moralini yükseltecekmiş.

Her gün, Cemil ve dostları ormanda yaşayan diğer hayvanlara yardım etmeye başlamışlar. Fil gövdesinde sebzeleri taşıyarak diğer hayvanların açlığını gidermiş. Tavşan, koşarak acil ihtiyaçları karşılamış. Sincap, güzel evler yaparak başka hayvanları mutlu etmiş. Kuş, etrafta uçarak herkesin haberleşmesini sağlamış. Cemil ve iki sincap ise birlikte oynayarak diğer hayvanları eğlendirmişler.

Birkaç hafta sonra, ormanda yaşayan tüm hayvanlar Cemil ve dostlarının yardımları sayesinde çok mutlu olmuşlar. Herkes birbirini daha iyi tanımış ve birlikte çalışmanın önemini fark etmiş. Artık ormanda daha güzel bir dostluk ve dayanışma ortamı oluşmuş.

Günler geçtikçe orman daha güzel ve yaşanası bir yer haline gelmiş. Cemil ve dostları, hayvanların birbirine yardım etmenin önemini anladıkları bu deneyim sayesinde çok mutlu olmuş. Herkes birbirine saygı duyarak ve yardım ederek ormanda mutluluk dolu bir hayat yaşamış.

Bundan sonra, ormanda yaşayan tüm hayvanlar, Cemil ve dostlarının yardımlaşma ve dayanışma ruhunu hiç unutmamış. Çünkü onlar birbirlerine yardım etmenin ve birlikte çalışmanın önemini öğrenmişlerdi. Ve böylelikle, ormanda hep beraber mutlu bir şekilde yaşamaya devam etmişler.