En Güzel Hikayeler En Güzel Masal & Hikayeler Hepsi Tek Bir Sayfada

Tadı Nasıl ? Masallı Oku - Eğitici Uyku Masalları

  • Masallar
  • Eklenme Tarihi: 25 Eylül 2023
  • Güncelleme Tarihi: 03 Nisan 2024
Tadı Nasıl ? Masallı Oku - Eğitici Uyku Masalları Okuyalım

Haydi, büyülü dünyamıza adım atalım. Masalımız şimdi başlıyor...

Bir zamanlar, 5 yaşında sevimli ve meraklı bir kız çocuğu olan Melis vardı. Melis, her şeyin tadını merak ederdi. Annesinin ona verdiği her yemeği afiyetle yerdi, ama karnı tok olsa bile bir şeyler yemekten hiç vazgeçmezdi.

Bir gün Melis, annesi ile parka gitti. Oyun oynamak yerine parkta ki her bitkinin, hatta taşın ve toprağın tadına bile baktı. O gün dedi ki, her bulduğumu yememeliyim, çünkü sonrasında çok karnı ağrımıştı.

Ertesi gün Melis, annesi ile markete gitti. Annesi evin ihtiyaçlarını alırken Melis de market içinde gezmeye başladı. Bir süre sonra her gördüğü yiyeceğin tadına bakmaya başladı. Birer birer ısırıp tatlarına bakıp raflara geri bırakıyordu.

Annesi, Melis’e artık evlerine gidebileceklerini söyledi. Melis eve gidince akşam yemeğini de yedi, dişlerini fırçalayıp, pijamalarını giyip yatmaya gitti. Bir süre sonra ağlayarak anne ve babasının yanına geldi. Yine karnı ağrıyordu. Annesi: “Ben sana bugün abur cubur vermedim acaba neden karnın ağrıyor?” dedi. Melis hatasını anladı ama ailesine söyleyemedi.

Karın ağrısı geçmeyince hastaneye gitmek zorunda kaldılar. Melis’e serum taktılar. İlk başta iğneden çok korktu ama hemen iyileşmek içinde kabul etti.

Ertesi gün yine annesi ile markete gitmişlerdi. Market sahibi Melis’in annesi Ceni’ye, onların borçlarını ödemeden alışveriş yapamayacaklarını söyledi. Ceni hanım bu duruma çok şaşırdı. “Bizim size hiç borcumuz yok ki, ne zaman alışveriş yapsak parasını öderiz” dedi.

Market sahibi, dün markette yarım bırakılmış yiyecekler bulduğunu sebebini öğrenmek için kamera kayıtlarına baktığını söyledi ve güvenlik odasına davet etti onları. Beraber güvenlik kamerası kayıtlarını izlediler. Melis anlamıştı neden borçları olduğunu, annesi ise çok şaşkındı. Çok özür diledi. Melis’in gece neden karnının ağrıdığı da anlaşılmıştı. O kadar çok abur cubur yemesi midesini bozmuştu.

Ceni hanım, eve gidip Melis’in kumbarasını markete getirdi. Melis çok istediği oyuncak bebeği almak için para biriktiriyordu, ama merakı hayalinden vazgeçmesine sebep olmuştu. Ayrıca marketin sahibinden özür diledi, yaptığının yanlış olduğunu öğrendiğini söyledi.

Annesi bir kez daha Melis’e sağlıklı ve yeteri miktarda yemesi gerektiğini hatırlattı. Merak ettiği yiyeceklerin tadına sıra ile bakmasını ve hiç bir yerden parasını ödemeden yiyecek alınmayacağını anlattı. Melis söz verdi ve bu sözünü bir daha hiç unutmadı.