En Güzel Hikayeler En Güzel Masal & Hikayeler Hepsi Tek Bir Sayfada

Sürekli Uykusu Kaçan Çocuk - Uyku Masalları Oku

  • Masallar
  • Eklenme Tarihi: 24 Kasım 2023
  • Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2024

Haydi, büyülü dünyamıza adım atalım. Masalımız şimdi başlıyor...


Bir varmış, bir yokmuş. Sürekli uykusu kaçan, uykusuzluktan şikayetçi olan küçük bir çocuk varmış adı Ahmetmiş. Ahmet, her gece yatmaya çalışsa da bir türlü uykuya dalamıyormuş. Annesi, babası, dedesi, nineleri hepsi çare aramış ama bir türlü Ahmet'i rahatlatamamışlar.

Bir gün Ahmet, ormanda gezinirken sihirli bir çayır keşfetmiş. Çayırda yatan sevimli bir tavşan, uykusuz Ahmet'in yanına gelerek ona yardım etmek istediğini söylemiş. Ahmet sevinçle tavşana sarılmış.

Tavşan, Ahmet'in elini tutarak onu sihirli çayırın içine götürmüş. Ahmet, çayırın yeşil çimenlerinin üzerine oturmuş ve tavşanın masal anlatmasını beklemiş.

Tavşan, Ahmet'e masallarla dolu bir dünya hayal etmiş. İlk masalda Ahmet'e, "Prenses Ayşe'nin Uykusu"nu anlatmış. Ayşe, güzeller güzeli, sevimli bir prensesti. Ancak bir büyücü, Ayşe'nin uykusunu çalmış. Prensese yardım eden sevimli bir peri, Ayşe'yi büyücünün elinden kurtarmış ve uykusunu geri getirmiş.

İkinci masalda, "Kaptan Murat'ın Macerası" adlı bir denizci masalını anlatmış tavşan. Kaptan Murat, denizlerin gözde kaptanıydı. Denizleri keşfetmek için sürekli yola çıkardı. Ancak bir gezi sırasında gemisi fırtınada battığı için denizden korkmaya başlamış. Bir gün sihirli bir deniz kızı, Kaptan Murat'ı korkularıyla yüzleşmeye ve denizi sevmeye teşvik etmiş.

Üçüncü masalda ise, "Uyku Vakti Tavşanı" adlı bir tavşan hikayesini anlatmış tavşan Ahmet'e. Uyku Vakti Tavşanı her gece çocukların yanına gelir ve onları huzurlu bir uykuyla dolu güzel rüyaların dünyasına götürürmüş.

Ahmet, tavşanın anlattığı masallar sayesinde rahatladığını hissetmiş. Sihirli çayırda geçirdiği zaman boyunca her masalı dikkatle dinleyerek gözlerini yavaşça kapatmış. Sonunda huzurlu bir şekilde uyuyabilmiş.

Ertesi sabah Ahmet, güne enerjik bir şekilde uyanmış ve tavşana teşekkür etmiş. Tavşan, Ahmet'in artık uykusuzluk çekmeyeceğini söyleyerek ona veda etmiş. Ahmet, tavşanın masal anlatma yeteneği sayesinde uykuya dalabildiğini fark etmiş ve her gece uyumadan önce tavşanın anlattığı masalları hatırlayarak uykusuna kolayca dalabiliyormuş.

Ve böylece, çocuklar için hazırlanan diğer uyku masallarının da etkisiyle Ahmet artık huzurlu bir şekilde uyuyor, güzel rüyalar görüyormuş. Siz de eğer uykusuzsanız, tavşanın anlattığı masalları dinlemeyi deneyebilirsiniz. Kim bilir belki siz de sihirli bir çayırda gezme fırsatı bulabilirsiniz!