En Güzel Hikayeler En Güzel Masal & Hikayeler Hepsi Tek Bir Sayfada

Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler Masalı Dinle veya Oku

  • Masallar
  • Eklenme Tarihi: 07 Ekim 2023
  • Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2024
Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler Masalı Oku veya Dinle

Bir zamanlar çok uzaklarda, büyük bir ormanın derinliklerinde Pamuk Prenses adında bir kız yaşardı. Pamuk Prenses, dünyanın en güzel kızıydı, saçları tıpkı pamuk gibi beyaz, cildi ise gül yaprağı kadar güzeldi. Ama güzellikten daha önemli bir özelliği vardı, o da içtenlik ve yardımseverlikti. Pamuk Prenses, tüm hayvanlarla ve ormanın bitkileriyle dosttu. Ormanın her köşesini keşfetmek ve yeni arkadaşlar edinmek için günlerini geçirirdi.

Ancak, bir gün kötü kalpli bir cadı ormana geldi. Cadı, büyük bir aynayı sihirlemişti ve her gün ona aynaya bakarak dünyanın en güzel kişisi kim diye sorardı. Bir gün, ayna ona Pamuk Prenses'in dünyanın en güzel kişisi olduğunu söyledi. Cadı, bu duruma çok sinirlendi ve Pamuk Prenses'i lanetledi. Pamuk Prenses, ormanda kaybolup yedi cüce tarafından bulundu.

Yedi cüce, Pamuk Prenses'e yardım etmeye karar verdi. Ona evlerini ve yiyeceklerini paylaştılar. Pamuk Prenses, cücelerle birlikte yaşamaya başladı ve onlara ev işlerinde yardım etti. Pamuk Prenses, cücelere içtenlikle teşekkür etti ve hep birlikte mutlu bir şekilde yaşadılar.

Bir gün, Pamuk Prenses ormanda dolaşırken tekrar kötü kalpli cadı tarafından bulundu. Cadı, Pamuk Prenses'e zehirli bir elma verdi ve onu uyutmak için onu kandırdı. Pamuk Prenses, elmayı yedi ve derin bir uykuya daldı.

Cüceler, Pamuk Prenses'i bulduklarında çok üzüldüler. Ama sonra onun güzelliği ve iyiliği etrafında toplandılar ve onu ölümsüz bir güzellikle uyandırmayı başardılar. Pamuk Prenses uykusundan uyanırken, yedi cüce ona ne kadar sevildiğini anlattı. Pamuk Prenses, cücelerle mutlu bir şekilde yaşamaya devam etti ve artık cadıdan korkmuyordu.

Ve işte, Pamuk Prenses ve yedi cücelerin hikayesi size iyi geceler demek için sona eriyor. Şimdi gözlerinizi kapatın, tatlı rüyalara dalın ve bu masalın güzellikleri sizi uyutana kadar sizi sarsın.