En Güzel Hikayeler En Güzel Masal & Hikayeler Hepsi Tek Bir Sayfada

Nur Prensesi Masalını Oku | Peri Masalları Dinle

  • Masallar
  • Eklenme Tarihi: 28 Ekim 2023
  • Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2024
Nur Prensesi Masalını Dinleyelim | Peri Masalları Oku

Bir zamanlar, Masal Diyarı'nın muhteşem bir krallığı vardı. Bu krallıkta yaşayan insanlar güzellikleriyle ünlüydü. Ancak bu krallığın herkesin dilinde dolaşan bir prensesi vardı. Adı Nur'du. Nur Prensesi, krallığın en değerli hazinesiydi.

Nur Prensesi, büyük bir ormanda büyümüştü. Ormanda ona şefkatle bakan kabaklar, çiçekler ve kuşlar vardı. Güzel prenses, doğanın güzelliğine olan sevgisiyle bilinirdi. Her gün kuş sesleri arasında gezintiye çıkarak ormanda oyunlar oynar, masal kitapları okurdu.

Bir gün, ormanda yürürken yorgun düşen bir fanusun olduğu eski bir kulesi gördü. Kuleye doğru koştu ve fanusu eline aldı. Fanusun içinden aniden çıkan bir cin, Nur Prensesi'ne teşekkür etti ve dileğini sordu.

Nur Prensesi düşünmeden dileğini söyledi: "Sevgi dolu bir kalp istiyorum. Herkese yardım edebileceğim, sevgi dolu bir kalp."

Cin, prensesin dileğini yerine getirdi. O andan sonra Nur Prensesi, krallığın her yerinde sevgi dolu bir kalple yaşamaya başladı. İnsanların sorunlarına çözüm bulmak için elinden geleni yapıyor, yardım etmekten mutluluk duyuyordu. Halk onun ne kadar değerli olduğunu gördü ve ona "Nur Prensesi" adını verdi.

Bir gün, Nur Prensesi'nin annesi olan Kraliçe çok hasta oldu. Doktorlar çaresiz kalmıştı. Nur Prensesi, annesinin hiç vazgeçmediğini ve onun da vazgeçmeyeceğini düşündü. Elini annesinin eline koydu ve kalpten dilekte bulundu.

O sırada, annesinin odasına iyileşen bir prenses gelip ona ilaçlar getirdi. Nur Prensesi ve annesi çok sevinçliydi. Prenses, Nur Prensesi'nin annesine iyileştiğini ve masalın sonundan sonra halkın da aynı şekilde iyileştiğini söyledi.

Nur Prensesi, bu masalın bir sonu olması gerektiğini, herkesin mutlu olması gerektiğini anladı. Bu yüzden, halkını bir araya topladı ve onlara "Sevgi ve yardımlaşma ile dolu olalım" dedi.

Ve öyle oldu. Herkes birbirine yardım etti. Hastalar iyileşti, insanlar daha mutlu oldu. Masal Diyarı'nda sevgi hakim oldu.

Ve böylece, "Nur Prensesi" masalı sona erdi. Nur Prensesi, krallığına huzur getirdi ve herkes mutlu bir şekilde yaşamaya devam etti.

Ve Masal Diyarı'nın tüm çocukları bu prenses masalının güzelliğini her zaman hatırladı.