En Güzel Hikayeler En Güzel Masal & Hikayeler Hepsi Tek Bir Sayfada

Muzip Şirin ve Uykusuz Tilki Masalını Oku | Komik Masallar Dinle

  • Masallar
  • Eklenme Tarihi: 25 Ekim 2023
  • Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2024

YouTube' dan Masal Dinleyebilirsiniz - Abone Olmayı Unutmayın! 😇Lütfen abone olup bize
destek olun! 😇


Haydi, büyülü dünyamıza adım atalım. Masalımız şimdi başlıyor...


Bir zamanlar Küçük Şirin adında bir çocuk yaşarmış. Küçük Şirin, komik şakalarıyla ünlü bir çocukmuş. Bir gün yaramaz şakalar yapmak için köyde dolaşırken ormanda kaybolmuş. Birden, karşısına Uykusuz Tilki çıkmış. Uykusuz Tilki, bir süredir uykusuz olduğu için her şeye sinirliymiş. Ancak Şirin, şakalarıyla onu güldürmeyi başarmış.

"Merhaba Uykusuz Tilki, neden bu kadar huzursuzsun?" diye sormuş Şirin. Uykusuz Tilki, kurnaz bir şekilde yanıtlamış. "Şirin, ben uzun zamandır uyuyamıyorum. Neden acaba bilir misin?" demiş. Şirin merakla sormuş: "Neden peki?" Uykusuz Tilki sırıtarak, "Çünkü rüyalar korkunç kuyruklarımı yiyor!" şeklinde komik bir yanıt vermiş.

Şirin, Uykusuz Tilki'nin bu esprisine kahkahalarla gülmüş. Hatta güldükçe gülmüş! Biraz sonra Şirin, Uykusuz Tilki'ye yardım etmeye karar vermiş. "Peki Uykusuz Tilki, senin için bir uyku tılsımı yapayım, belki o zaman rahatlarsın!" demiş. Uykusuz Tilki, Şirin'in bu önerisini sevinçle kabul etmiş. Şirin, masum suratıyla düşünmüş ve hemen aklına bir fikir gelmiş.

Derin bir nefes alarak "Uykusuz Tilki, ilk olarak sana harika bir çay yaparım. Bu çayı içtiğinde uykun gelir ve rahat bir uyku çekersin." demiş. Şirin hemen topladığı otları birleştirerek çayı hazırlamış. Çayı içen Uykusuz Tilki, yavaş yavaş gözlerinin kapanmaya başladığını hissetmiş ve huzurla uyumuş.

Bir süre sonra Uykusuz Tilki, rüyasında Şirin'in şakalarını izlerken çok gülmüş. Öyle gülmüş ki, rüyasında kuyruğu kıvıra kıvıra dans etmiş. Uykusuz Tilki için artık rüyalar korkunç olmaktan çıkmış. Sabah uyandığında, Uykusuz Tilki Şirin'e teşekkür etmiş ve "Çok da uyumak gerekiyormuş meğer! Bu çay sayesinde uzun bir süre dinlendim ve rüyalarım artık korkutucu değil, komik hale geldi." demiş. Bu komik macara sonucunda, Şirin ve Uykusuz Tilki iyi arkadaş olmuşlar. Her gün birlikte eğlenmiş, dans etmiş ve en önemlisi birlikte gülmüşler. Ve o günden sonra Uykusuz Tilki, artık sürekli uyuyan bir Tilki olmuş."

Ve işte, "Muzip Şirin ve Uykusuz Tilki" adlı komik masal böylece sona ermiş. Masalda Şirin'in şakaları sayesinde Uykusuz Tilki'nin huzuru bulması ve iki karakterin arkadaş olması anlatılmış. Gülmek ve dostluk her zaman en iyi sonuçlara yol açar.