En Güzel Hikayeler En Güzel Masal & Hikayeler Hepsi Tek Bir Sayfada

Keloğlan Masalları 22 - Çocuklar için Eğitici Masallar Okuyalım

  • Masallar
  • Eklenme Tarihi: 08 Kasım 2023
  • Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2024

YouTube' dan Masal Dinleyebilirsiniz - Abone Olmayı Unutmayın! 😇Lütfen abone olup bize
destek olun! 😇


Haydi, büyülü dünyamıza adım atalım. Masalımız şimdi başlıyor...


Bir zamanlar, küçük bir köyde yaşayan sevimli bir çocuk olan Keloğlan varmış. Keloğlan, herkes tarafından sevilen, neşeli ve meraklı bir çocukmuş. Bir gün, ormanda gezinirken güzel bir ses duymuş. Ses, onu bir tavuk olurmuşçasına büyülemiş. Merakla sesin geldiği yöne doğru ilerlerken, çalıların arkasında çok özel bir tavuk bulmuş. Bu tavuk, Altın Yumurtlayan Tavukmuş!

Keloğlan, Altın Yumurtlayan Tavuk ile konuşmaya başlamış. Tavuk, "Merhaba Keloğlan, ben özel bir tavuğum ve her gün bir tane altın yumurta yapıyorum. Bu altın yumurtalar bana büyülü güç veriyor, ama kötü kalpli bir cadı tarafından esir alındım" demiş.

Keloğlan, Altın Yumurtlayan Tavuğunu kurtarmak için hemen harekete geçmiş. Önce cadıya nerede olduğunu sormuş, sonra hızla ormanda cadının yaşadığı yere doğru koşmuş. Keloğlan, vardığında cadının büyülü kulübesini görmüş.

Keloğlan, cesurca kulübeye girmiş ve cadıyı karşısında bulmuş. Cadı, Keloğlan'a altın yumurtaları vermek yerine onu etkisiz hale getirmek istemiş. Ama Keloğlan, kendini koruyan büyülü bir kalkan kullanarak cadının büyülerini boşa çıkarmış.

Sonunda, Keloğlan Altın Yumurtlayan Tavuğu serbest bırakmayı başarmış. Tavuk, Keloğlan'a minnettarlıkla, "Teşekkür ederim Keloğlan, artık özgürüm!" demiş. Keloğlan, "Rica ederim, Altın Yumurtlayan Tavuk. Sana yardım etmek benim için büyük bir onur" demiş.

Geri dönüp köyüne doğru yola çıkan Keloğlan ve Altın Yumurtlayan Tavuk, yorulmuş ve bir ağacın altına dinlenmek istemişler. Tam o sırada, Altın Yumurtlayan Tavuğun yumurtası yere düşmüş. Yumurta parçalanmış ve içinden, her biri parlayan küçük bir altın çıkmış!

Keloğlan ve Altın Yumurtlayan Tavuk, çok mutlu olmuş. Artık köylerine dönüp, altınlarıyla insanlara yardım etmek istemişler. Bu sayede, köyleri daha güzel bir yer haline gelmiş ve herkes mutlu olmuş.

Ve böylece, Keloğlan'ın cesaretli ve iyi kalpli hareketleri sayesinde Altın Yumurtlayan Tavuk özgürlüğüne kavuşmuş, Keloğlan ve köyü ise büyük bir sevinçle yaşamışlar. Sonu iyi biten bu hikaye bize, iyilik yapmanın ve yardımlaşmanın önemini gösteriyor.