En Güzel Hikayeler En Güzel Masal & Hikayeler Hepsi Tek Bir Sayfada

İyiliği Karşılığı 1 Masallarını Oku - Çocuk Masalı Oku

  • Masallar
  • Eklenme Tarihi: 25 Eylül 2023
  • Güncelleme Tarihi: 03 Nisan 2024

YouTube' dan Masal Dinleyebilirsiniz - Abone Olmayı Unutmayın! 😇Lütfen abone olup bize
destek olun! 😇


Haydi, büyülü dünyamıza adım atalım. Masalımız şimdi başlıyor...


Bir zamanlar, uzak bir ülkede, Ali adında küçük bir çocuk yaşardı. Ali, çok iyi kalpli ve yardımsever bir çocuktu. Her zaman başkalarına yardım etmeye çalışırdı.

Bir gün, Ali, yolda yürürken, bir dilenci gördü. Dilenci, aç ve susuzdu. Ali, dilencinin yanına gidip ona bir parça ekmek ve su verdi. Dilenci, Ali'nin yardımından çok memnun oldu ve ona teşekkür etti.

Ali, eve dönerken, yolda bir yaşlı kadın gördü. Yaşlı kadın, düşmüş ve yaralanmıştı. Ali, yaşlı kadının yanına gidip ona yardım etti. Yaşlı kadın, Ali'nin yardımından çok memnun oldu ve ona Allah razı olsun dedi.

Ertesi gün, Ali, okula giderken, yolda bir kedi gördü. Kedi, bir ağaca tırmanmıştı ve inemiyordu. Ali, ağaca çıkıp kediyi indirdi. Kedi, Ali'nin yardımından çok memnun oldu ve ona miyavladı.

Ali, her gün başkalarına yardım etmeye devam etti. İyiliğinin karşılığını da gördü. Bir gün, Ali, okuldan eve dönerken, yolda bir adam gördü. Adam, Ali'ye bir hediye verdi ve ona iyi kalpli olduğu için teşekkür etti.

Ali, hediyeyi aldı ve çok mutlu oldu. Hediyeyi açtığında, içinde bir altın vardı. Ali, altınla ailesine yeni bir ev aldı. Ailesi, Ali'nin iyiliği sayesinde daha mutlu bir yaşam sürmeye başladı.

Ali, yaşadıklarından sonra, iyiliğin her zaman karşılığını verdiğini öğrendi. İyilik yapmaktan asla vazgeçmedi. İyilik yaparak, dünyayı daha güzel bir yer haline getirmeye çalıştı.

Ebevenylere,

  • İyilik yapmaktan asla vazgeçmeyin.
  • Başkalarına yardım etmek, sizi mutlu eder.
  • İyilik yapmak, dünyayı daha güzel bir yer haline getirir.