En Güzel Hikayeler En Güzel Masal & Hikayeler Hepsi Tek Bir Sayfada

Güllerin Prensesi Aylinin Dünyası | Prenses Masalları Dinle

  • Masallar
  • Eklenme Tarihi: 22 Ekim 2023
  • Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2024

Haydi, büyülü dünyamıza adım atalım. Masalımız şimdi başlıyor...

Bir zamanlar, Aylin adında güzel bir kız çocuğu yaşarmış. Aylin, prenseslerin giydiği zarif elbiseleri, büyülü masalları ve sihirli diyarları çok severmiş. Günlerini hayal dünyasında kaybederken, kendini bir prenses gibi hissederdi.

Bir gün, Aylin ormanda dolaşırken, hiç görmediği bir çiçek bulmuştu. Bu çiçek, etrafını muhteşem güzellikteki güllerle sarmıştı. Aylin, çiçeklere dokunduğunda bir ışık huzmesi belirdi ve o huzme içine çekildi.

Aylin, gözlerini açtığında kendini büyülü bir sarayda buldu. Sarayın bahçesinde ona eşsiz güzellikte bir prenses elbisesi bulunuyordu. Aylin, elbiseyi giyip saraya girdiğinde, göz alıcı bir prenses olduğunu fark etti.

Ancak Aylin, böylesine büyülü bir yerde tek başına hissetmiyordu. Karşısına çıkan peri, ona sarayın büyük bir sırrını anlattı. Sarayın bahçesindeki güllerin prensesleri olduğunu ve Aylin'in bu güllerin prensesi olduğunu söyledi. Aylin, büyük bir heyecanla bu sorumluluğu kabul etti.

Aylin, sarayın bahçesindeki güllerle iç içe yaşamaya başladı. Onlara bakım yapar, güneşte büyümeleri için koruma sağlardı. Güller, Aylin'e büyülü güzelliklerini sunarak onu sevgiyle sararlar ve her gece ona güzel masallar anlatırlardı.

Bir gün, Aylin bahçede dolaşırken, bir prens yolu üzerinden geçti. Prens, Aylin'in güzelliğine hayran kalarak onunla konuşmak istedi. Aylin de cesaretini toplayarak prensle konuştu. İki genç, birbirlerine aşık oldu.

Fakat, prensle ay ayrı krallıklarda yaşıyorlardı ve bu durum onları üzdü. Aylin, aşklarına inanarak sarayın büyülü güllerine sordu. Güller, ona umut dolu bir cevap verdiler.

"Eğer gerçekten seviyorsanız, aşkınız tüm engellerin üstesinden gelecek," dediler.

Aylin ve prens, birbirlerine olan sevgilerine güvenerek nişanlandılar. Aylin, prensin yanına gitmek için güllerle vedalaştı, onlara minnettarlıkla sarıldı ve saraydan ayrıldı.

Uzun bir süre ayrı kaldıktan sonra, Aylin ve prens nihayet kavuştular. İkisi de inanılmaz bir mutlulukla evlendiler ve birlikte sonsuz bir aşkı yaşadılar. Aylin, prensin krallığına prenses olarak taşındı ve her zaman gül bahçesine olan sevgisini gösterdi.

Ve işte, "Güllerin Prensesi" masalı burada sona eriyor. Küçük Aylin, güllerin prensesi olarak mutlu bir şekilde yaşadı ve prensle birlikte aşk dolu bir hayat sürdürdü. Güller de ona her zaman sevgiyle eşlik etti.