En Güzel Hikayeler En Güzel Masal & Hikayeler Hepsi Tek Bir Sayfada

Fairyland Sihirli Dünyası Masalını Oku - Peri Masalları Dinle

  • Masallar
  • Eklenme Tarihi: 18 Ekim 2023
  • Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2024

Haydi, büyülü dünyamıza adım atalım. Masalımız şimdi başlıyor...

Bir zamanlar, Nur ve Emir adında iki kardeş yaşarmış. Hem çok zeki, hem de çok meraklı olan bu kardeşler, doğayı ve mitolojiyi keşfetmekten büyük keyif alırlarmış. Bir gün ormanda yaptıkları bir piknikte, masal kitabı gibi bir ağacın etrafında oturmuşlar. Birden, aniden gökyüzünde parlayan ışıklar görmüşler.

İkisi de bu ışıkların peşinden gitmeye karar verip, ormanda ilerlemeye başlamışlar. Ne olduğunu anlamadan kendilerini sihirli bir peri diyarında bulmuşlar. Büyülü bir kumandan seslenen periler, "Hoş geldiniz çocuklar! İşte Fairyland, perilerin yaşadığı yer! Biz burada her gece masalları canlandırır ve gerçekleştiririz. Siz de bizlere katılmak ister misiniz?" demişler.

Nur ve Emir çok heyecanlanmışlar ve perilerin teklifini kabul etmişler. İki kardeş, Fairyland'in büyülü dünyasına adım atmışlar. Güzel çiçeklerin ve parlak böceklerin arasından geçerek, peri topluluğunun etrafına gelmişler.

Bir peri, "Size bir görev vereceğiz. Masal kitabınızdaki hikayeyi gerçekleştireceğiz, ancak sonunu sizin yazmanız gerekecek. Bu masalın kahramanı olan Prenses Ayşe'yi kötü Cadı Zehra kaçırdı ve onu Ejderha Dağı'na kilitledi. Prenses Ayşe'yi kurtardığınızda ise sizi ödüllendireceğiz," dedi.

Nur ve Emir, görevlerini yerine getirmek için birbirlerine yardım etmeye karar verdiler. Cadı Zehra'nın saklandığı yere doğru yola çıktılar. Yolda birçok engel ve zorlukla karşılaştılar, ancak kararlılıkla ilerlediler ve sonunda Ejderha Dağı'nın girişine ulaştılar.

Ejderhaların nefesiyle dolu olan bu dağa girdiklerinde, Prenses Ayşe'yi görmüşler. Ama Ejderha Dağı'ndan kaçmak hiç de kolay olmayacaktı. İki kardeşin hemen aklına parlak bir fikir geldi.

"Prenses Ayşe, seni kurtarmak için bir plan yapalım. Sen Cadı Zehra'yı oyalarken, biz Ejderha Dağı'ndaki mücevherleri toplarız. O zaman herkesi Fairyland'e getiririz ve seni kurtarırız," dedi Nur.

Prenses Ayşe plana katıldı ve Cadı Zehra'yı oyalamak için konuşmaya başladı. Bu arada, Nur ve Emir Ejderha Dağı'nda dolaşıp, mücevherlerden oluşan bir yol haritası çizdiler. Haritayı tamamladıklarında, hepsi Fairyland'e döndüler.

Periler plana hayran kaldılar ve Prenses Ayşe'yi hemen serbest bıraktılar. Prenses Ayşe, Nur ve Emir'e minnettarlıkla bakarak, "Siz gerçekten cesur ve zeki çocuklarsınız. Sizin sayenizde kurtuldum ve Fairyland'e geri döndüm. Sizlere minnettarım," dedi.

Tüm periler sevinç içinde dans ederken, Prenses Ayşe, Nur ve Emir'e birer peri kanadı vererek oldukları gibi uçmalarını sağladı. Onlar da mutluluk içinde peri kanatlarını takıp Fairyland'in renkli dünyasına dalıp gittiler.

Ve böylece, Nur ve Emir'in maceralarının sonunda, peri masalı mutlu sonla tamamlandı. İki kardeş Fairyland'de peri dostlarıyla birlikte yaşamaya, yeni maceralarını keşfetmeye devam ettiler.