En Güzel Hikayeler En Güzel Masal & Hikayeler Hepsi Tek Bir Sayfada

Büyük Sevgi Dolu Prensesimiz | Prenses Masalları Dinleyelim

  • Masallar
  • Eklenme Tarihi: 03 Kasım 2023
  • Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2024

Bir zamanlar güzel bir ülkede, Sevgiülkü adında bir prenses yaşarmış. Sevgiülkü, diğer prenseslerden farklı olarak kalbi büyük bir sevgiyle dolu olduğu için halk arasında çok sevilirmiş.

Bir gün Sevgiülkü, sarayındaki etkinliklerden birinde, Kardeşçi adında genç bir adama rastlamış. Kardeşçi, hiç tanımadığı birine yardım etmek için her daim hazır olan biriydi. Sevgiülkü ve Kardeşçi birbirine aşık oldular ve hızla yakınlaştılar.

Bir süre sonra Sevgiülkü'nün üvey annesi olan Kıskançbahçe, Kardeşçi'yi sevmemeye başladı. Kendisi prenses tahtını devralmak istiyordu ve Kardeşçi'nin Sevgiülkü'nün yüreğindeki yerini tehlikeli buluyordu.

Bir gece Kıskançbahçe, karanlık bir büyü yaparak Kardeşçi'yi zindana hapsedip kalbini dondurdu. Sevgiülkü, Kardeşçi'nin başına gelenleri öğrenince yıkıldı ve üzüntüsünden hiç gülemez oldu.

Sevgiülkü, Kardeşçi'yi kurtarmak için her yolu denedi, ancak zarar verici büyüyü bozamadı. Paslı bir anahtar buldu ve bunun zindan kapısını açabileceğini düşündü. Çaresizce denedi, ancak kapı açılmadı. İçindeki sevgi ve umut ise hiç tükenmedi.

Bir gece, Sevgiülkü, yıldızlara bir dilek tuttu. "Sevgi ve umut dolu bir yüreğe sahip olan herkes için mucizevi bir kurtuluş diliyorum" dedi. O an bir ışık huzmesi ortaya çıktı ve Sevgiülkü'nün elindeki paslı anahtar parlak bir şekilde ışıldadı.

Sevgiülkü’nün kalbini donduran büyüyü kırmak için anahtarı tekrar denemeye karar verdi. Bu sefer anahtar, zindan kapısını kolaylıkla açtı. Kardeşçi, donmuş kalbinden kurtuldu ve hemen Sevgiülkü'nün yanına koştu. Kardeşçi'nin dokunuşu, Sevgiülkü'nün kalbini tekrar ısıttı.

Sevgiülkü ve Kardeşçi, Kıskançbahçe’nin kötülüğünü durdurmak için birlik olmuşlardı. Halk, üvey annenin yaptıklarını öğrenince Kıskançbahçe'yi tahttan uzaklaştırdı ve Sevgiülkü'yü yeniden prenses ilan etti.

Sevgiülkü ve Kardeşçi, birlikte herkese sevgi, dostluk ve yardımseverlik öğretmeye devam ettiler. Ülkeleri daha mutlu ve güzel bir yer oldu. İyilik her zaman kötülüğü yenecek ve prenses Sevgiülkü ile Kardeşçi sonsuza kadar mutlu yaşayacaklardı.