En Güzel Hikayeler En Güzel Masal & Hikayeler Hepsi Tek Bir Sayfada

Yemyeşil Doğada Meriç - Sevimli Canavar Hikayeleri Oku

  • Hikayeler
  • Eklenme Tarihi: 19 Kasım 2023
  • Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2024

 Doğa ile iç içe, yeşil ağaçlarla dolu bir ormanda yaşayan çok sevimli bir canavar varmış. Adı, Meriç'ti.

Meriç, diğer canavarlardan farklıydı. O aslında oldukça nazik ve sevgi dolu bir canavardı. Hiç kimsenin korkmasını istemezdi. Fakat insanlar Meriç'i gördüklerinde, ondan korkar ve kaçardı. Bu yüzden Meriç üzgündü.

Bir gün, Meriç, ormanda yürürken küçük bir tavşanla karşılaştı. Tavşan, Meriç'in yanına yaklaştı ve ona dostça bir şekilde selam verdi. Meriç şaşırdı çünkü hiç kimse ona dostça davranmamıştı.

Meriç, tavşanın adının Pamuk olduğunu öğrendi ve onunla güzel bir dostluk kurdu. Pamuk, Meriç'e, insanların ondan korkmasının sebebini anlattı. İnsanlar, canavarların hep kötü olduğunu düşünüyordu, ama aslında öyle değillerdi. Meriç, Pamuk'a insanlara olduğu gibi, gerçekte olduğu gibi görünmesi gerektiğini öğretti.

Birlikte düşündüler ve bir plan yaptılar. Meriç, insanları kendisini tanımaları için bir mektup yazmaya karar verdi. Mektubunda, onların güzel bir canavar olduğunu ve kimseye zarar vermek istemediğini anlatacaktı.

Mektubu yazdılar ve şehirdeki postaneye gittiler. Mektubu postaya verdikten sonra, geri dönüp ormanda beklemeye başladılar. Öyle heyecanlıydılar ki merakla mektubun ne zaman cevap geleceğini beklediler.

Birkaç gün sonra, Meriç'in kapısına küçük bir zarf kondu. İçinde, mektupla birlikte bir davetiye vardı. Meriç ve Pamuk, davetiyeyle birlikte şehre gittiler.

Şehirde, sevimli bir canavar partisi düzenleniyordu. İnsanlar, Meriç'i tanımak ve onunla tanışmak için oraya gelmişti. Herkes ona güveniyordu ve artık ondan korkmuyorlardı. Meriç, bu sefer mutluydu.

Canavar partisinde, Meriç ve Pamuk çok eğlendiler. Yeni arkadaşlar edindiler ve güzel anılar biriktirdiler. Herkes, sevimli canavarlar olduğunu gördü ve bu düşüncelerini değiştirdi.

Sonunda, canavar partisi sona erdi ve Meriç ile Pamuk tekrar ormana döndüler. Artık, orada daha mutlu yaşıyorlardı çünkü Meriç artık yanlış anlaşılmıyordu. Pamuk ve Meriç, her zaman dost kalmaya ve diğer canavarlara insanlara olduğu gibi davranmalarını öğretmeye devam ettiler.

Ve ormanda yaşanan bu güzel hikaye, tüm dünyaya yayıldı. İnsanlar artık canavarların da sevimli, dost canlılar olduğunu biliyorlar ve onlara korkuyla değil, sevgiyle yaklaşıyorlardı.

Bu hikaye, Meriç ve Pamuk'un güçlü dostluğunu ve insanların ön yargılarını ortadan kaldırmayı öğretir. Her şeyden önce, insanların birbirlerini anlaması ve sevgi dolu bir şekilde davranması gerektiğini hatırlatır.