En Güzel Hikayeler En Güzel Masal & Hikayeler Hepsi Tek Bir Sayfada

Sevimli Bir Tavşan Ailesi | Uykuya Hazırlık Masalları Dinle

  • Masallar
  • Eklenme Tarihi: 22 Ekim 2023
  • Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2024
Sevimli Bir Tavşan Ailesi | Uykuya Hazırlık Masalları

Haydi, büyülü dünyamıza adım atalım. Masalımız şimdi başlıyor...

Bir varmış bir yokmuş. Kocaman bir ormanda, sevimli bir tavşan ailesi yaşarmış. Bu tavşan ailesinin dört tane minik yavrusu vardı. Onların isimleri: Pamuk, Rüzgar, Umut ve Sevgi’miş. Bir gün anne tavşan, çocuklarına bir sürpriz yapmaya karar vermiş. Uyumadan önce onlara güzel bir uyku masalı anlatacaktı.

Anneciği, minik tavşanları yatırmadan önce hepsinin karnını doyurmuş. Sonra hepsi birlikte büyük bir yastığın üzerine oturmuşlar. Anneciğin başını okşayan minik tavşanlar hep bir ağızdan "Hikaye zamanı!" demişler.

Anneciği gülümseyerek başlamış anlatmaya:

"Bir zamanlar Kır Çiçeği adında küçük bir tavşan yaşarmış. Kır Çiçeği'nin en büyük hayali, tüm dünyayı dolaşmak ve renkli çiçekler toplamaktı. Kendisi gibi güzel ve enerjik olan iki dostu olan Yeşil ve Mavi adında iki güvercin de ona her zaman eşlik ederlermiş.

Bir gün Kır Çiçeği, ormanda dolaşırken bir ağaca çıkmış. Birdenbire, uykusu gelmeye başlamış. Onu gören Yeşil ve Mavi, endişeyle ona seslenmişler: "Kır Çiçeği, seni uyurken ormanda yalnız bırakamayız. Biz burada seninle birlikte olmak istiyoruz."

Kır Çiçeği bu teklife çok sevinmiş ve maviye işaret ederek, "Sana Mavi diyelim!" demiş. Daha sonra yeşile dönerek "Sen de bundan böyle Yeşil ol!" demiş. Böylece üçü birlikte güzel bir uyku yeri yaratmışlar.

Kır Çiçeği, Mavi ve Yeşil her akşam aynı ağaca çıkarak uyurlarmış. Birlikte olduklarında, kendilerini güvende ve huzurlu hissederlermiş. Bir sabah uyandıklarında, ağacın dallarında en güzel ve rengarenk çiçeklerin açtığını görmüşler.

O günden sonra, her akşam uyumadan önce birlikte bir hikaye anlatarak uyurlarmış. Uyandıklarında ise hep yeni maceralara yelken açarlarmış. Kır Çiçeği'nin hayali gerçek olmuştu. Hem dünyayı dolaşmış, hem de en güzel çiçekleri toplamıştı.

Anneciği, masalı bitirdiğinde yavru tavşanların yüzlerinde büyük bir gülümseme belirdi. Minik tavşanlar, annelerinin hikayesini çok sevmişlerdi. Uykuları gelmişti, hemen birbirlerine sarılarak büyük bir yorganın altına girmişler.

Sabah uyandıklarında, güzel rüyalar gördüklerini hissettiler. Anneciği, tavşan yavrularının uykusu geldiğini görünce kendisi de mutlulukla onlara katıldı. Hep birlikte düşledikleri güzel dünyaya dalmış ve huzurlu bir gece geçirmişlerdi.

Artık minik tavşanların da birer uyku masalı kahramanı olduğunu biliyoruz. Sen de Pamuk, Rüzgar, Umut ve Sevgi, bu masaldaki kahramanlar gibi, uyku öncesi güzel bir hikaye dinleyerek mutlu rüyalar görebilirsiniz."

Masalın sonu geldiğinde, minik tavşanlar huzurla uyuyakalmışlardı. Büyük bir gülümsemeyle yanlarından ayrılan anneleri de kocaman bir sevgiyle onları izliyordu.

Umarım siz de "Uyku Masalları" hikayemizden mutlu bir şekilde ayrılırsınız ve rüyalarınıza en güzel şekilde dalarsınız. İyi geceler!