En Güzel Hikayeler En Güzel Masal & Hikayeler Hepsi Tek Bir Sayfada

Peri Ailesinin Cesur Mücadelesi Çocuk Masalı Oku

  • Masallar
  • Eklenme Tarihi: 25 Eylül 2023
  • Güncelleme Tarihi: 03 Nisan 2024

YouTube' dan Masal Dinleyebilirsiniz - Abone Olmayı Unutmayın! 😇Lütfen abone olup bize
destek olun! 😇


Haydi, büyülü dünyamıza adım atalım. Masalımız şimdi başlıyor...

Bir zamanlar, çok uzak bir ormanda, küçük bir peri ailesi yaşardı. Onlar, ormanın koruyucularıydı ve tüm bitkileri ve hayvanları seviyorlardı. Her gün, çiçeklerin arasında uçar, kuşlarla şarkı söyler, kelebeklerle oynar ve ağaçların dallarında uyurlardı.

Bir gün, ormana kötü bir cadı geldi. Cadı, ormanın güzelliğinden nefret ediyordu ve onu yok etmek istiyordu. Cadı, büyük bir kazan getirdi ve içine zehirli bir iksir koydu. Sonra kazanı ateşe verdi ve iksiri ormanın üzerine püskürtmeye başladı.

Peri ailesi, cadının yaptıklarını gördü ve çok korktu. Ormanın kuruyup solacağını ve tüm canlıların öleceğini biliyorlardı. Peri ailesi, cadıyı durdurmak için bir plan yapmaya karar verdi.

En büyük peri, adı Zeynep olan, cesurca cadının yanına gitti. Cadının dikkatini dağıtmak için ona güzel sözler söyledi. "Cadı hanım, ne kadar güzelsiniz! Sizin gibi büyülü bir varlık görmedim! Sizinle arkadaş olmak isterim!" dedi.

Cadı, Zeynep'in sözlerine inandı ve çok memnun oldu. "Gerçekten mi? Beni beğendin mi? Peki, o zaman gel yanıma otur!" dedi.

Zeynep, cadının yanına gitti ve onunla sohbet etmeye başladı. Bu arada, diğer periler de kazana yaklaştılar. En küçük peri, adı Ali olan, kazanın içine gizlice baktı. İksirin renginin yeşil olduğunu gördü.

Ali, hemen diğer perilerle konuştu. "Arkadaşlar, iksirin rengi yeşil! Belki de onu değiştirirsek etkisini kaybeder!" dedi.

Diğer periler de Ali'nin fikrine katıldılar. Ormandan renkli çiçekler topladılar ve kazana attılar. Çiçeklerin renkleri iksire karıştı ve iksirin rengi pembe oldu.

Cadı, Zeynep'in konuşmasından sıkılıp kazana baktığında olanları gördü. Çok sinirlendi ve perileri yakalamak için üzerlerine atladı. Ama periler çok hızlıydılar ve cadının elinden kaçtılar.

Cadı, perilerden intikam almak için iksiri ormana püskürtmeye devam etti. Ama iksir artık zehirli değildi. Aksine, ormanın daha da güzelleşmesini sağladı. Çiçekler daha çok açtı, hayvanlar daha çok mutlu oldu, ağaçlar daha çok yeşerdi.

Periler de sevinçle ormanda dans ettiler. Cadının yaptığı kötülüğü iyiliğe çevirdikleri için çok gururluydular. Cadı ise peri masallarının sonunda olduğu gibi kayboldu ve bir daha geri gelmedi.

Ve periler ile orman, hep mutlu yaşadılar.