En Güzel Hikayeler En Güzel Masal & Hikayeler Hepsi Tek Bir Sayfada

Zeki Melisanın Uyku Öncesi Masalı | Uykuya Hazırlık Masalları Oku

  • Masallar
  • Eklenme Tarihi: 28 Ekim 2023
  • Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2024

YouTube' dan Masal Dinleyebilirsiniz - Abone Olmayı Unutmayın! 😇Lütfen abone olup bize
destek olun! 😇


Haydi, büyülü dünyamıza adım atalım. Masalımız şimdi başlıyor...


Bir varmış bir yokmuş, Küçük Melisa adında bir kız çocuğu varmış. Melisa, çok zeki ve meraklı bir çocuktu. Her gece yatmadan önce annesiyle birlikte masal okurdu. Fakat son zamanlarda, uyuyamadığı için masalların sonunu bile kaçırıyormuş. Bu yüzden kendine özel bir uyku masalı yazarı bulmak için annesine ricada bulunmuş.

Annesi Ela Hanım, bir çocukluk arkadaşının onlara nasıl uyku masalları yazabileceğini hatırlamış. Melisa'nın yüzü gülümsedi ve sabırsızlıkla yeni masallarını beklemeye başladı.

Bir gün okuldan eve dönen Melisa, masasının üzerindeki zarfı fark etti. Zarfta, "Küçük Melisa için özel bir masal" yazıyordu. Melisa heyecanla zarfı açtı ve iki küçük kitapçık ve bir not çıktı. Notta şöyle yazıyordu:

"Merhaba Melisa, Ben masalların Türkçe masal yazarıyım. Size özel olarak iki masal yazdım. Bunları okurken uyku getirsinler ve sizi tatlı bir rüyaya sürüklesinler. İyi geceler dilerim!"

Melisa, heyecanla kitapçıkları alıp yatağına koştu. İlk kitapçığı açtığında, "Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler" adlı masalla karşılaştı. Masalda, Pamuk Prenses'in ormanda kaybolduğu ve yedi cücelerin ona yardım ettiği anlatılıyordu. Melisa, masalı dikkatlice okumaya başladı ve her satırda kendisini Pamuk Prenses'in yerine koydu. Cücelerle birlikte ormanda dolaşırken, yavaş yavaş gözleri kapanmaya başladı ve tatlı bir uyku Melisa'yı sardı.

Sabah uyandığında, kendini dinlenmiş ve mutlu hissetti. Aynı heyecanı ikinci kitapçığı açtığında da yaşadı. Bu kez, "Uyuyan Güzel ve Yakışıklı Prens" adlı masalı buldu. Masalda, Uyuyan Güzel'in büyülü bir uykuya daldığı ve prensin onu uyandırmak için büyük bir mücadele verdiği anlatılıyordu. Melisa, masalı keyifle okuyarak büyülü dünyanın içinde kayboldu ve huzurlu bir uyku daha geçirdi.

Melisa, sabah uyandığında annesine gidip ona masalların ne kadar güzel olduğunu anlattı. Annesi, Melisa'nın yüzündeki mutluluğu görünce çok sevindi ve masal yazarına teşekkür etmeyi unutmadı.

Artık Melisa her gece bu özel uyku masallarını okuyor ve huzurlu bir şekilde uyuyordu. Masallar hem Melisa'ya iyi bir uyku veriyor, hem de hayal gücünü geliştiriyordu. Küçük kız, masalların büyülü dünyasında kaybolmaktan çok mutluydu.