En Güzel Hikayeler En Güzel Masal & Hikayeler Hepsi Tek Bir Sayfada

Mavişin Ailesi ile olan Masalı Okuyalım | Aile Masalları Dinle

  • Masallar
  • Eklenme Tarihi: 28 Ekim 2023
  • Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2024

Haydi, büyülü dünyamıza adım atalım. Masalımız şimdi başlıyor...

Bir varmış, bir yokmuş. Maviş adında neşeli bir kuş yaşarmış ormanda. Maviş'in ailesiyle birlikte mutlu bir yaşamları varmış. Her sabah güneş doğar doğmaz Maviş ve ailesi uyanır, birlikte güzel vakit geçirirlermiş.

Bir gün Maviş'in ailesi ona harika bir haber vermiş. "Maviş, sen artık şu ormanda uçabilirsin!" demişler. Maviş çok heyecanlıymış. Artık ne zaman istese rahatlıkla uçabilecekmiş. Bu yeni yeteneğini hemen denemek istemiş. O gün, güneş parladığında Maviş uçacakmış.

O sabah güneş öyle parlak parlamış ki her şeyin üstüne bir ışık düşmüş. Maviş havalansa da havalanmasa da mutluydu. Çünkü ailesi hep yanındaydı. Ormanda uçan diğer kuşlar Maviş'i görünce çok sevinmişler. Ona her türlü yardımı yapmışlar ve ona nasıl güzel uçtuğunu göstermişler.

Bir gün Maviş, güzel şarkılar söyleyerek uçuyormuş ormanda. Birden yanına Kardeşinin en sevdiği arkadaşı olan Zeynep gelmiş ve ona bir süpriz yapmak için yardım istemiş.

Zeynep'e göre Maviş, kardeşinin odasına uçup orada şarkı söylemeliymiş. Maviş, bu fikre bayılmış ve hemen uçarak kardeşinin odasının penceresine konmuş. Kardeşi, Maviş'in şarkılarını duyduğunda çok mutlu olmuş. Evdeki herkesin yüzü gülmüş. Maviş'e minnettar kalmışlar.

Bu olaydan sonra Maviş'e "Aile kuşu" denmeye başlanmış. Maviş ailesine ormandaki bütün kuşlara da yardım etmeyi öğütlemiş. Küçük kuşlar onunla birlikte yem bulmayı, daha iyi yuvalar yapmayı ve tehlikeleri birlikte atlatabilmeyi öğrenmişler.

Bu masalı dinleyen tüm çocuklar Maviş'in ne kadar güzel bir kuş olduğunu anlamışlar. Onlar da birer aile kuşu olmaya karar verip birbirlerine yardım etmeye başlamışlar. Böylece ormanda yaşayan her canlı daha mutlu ve güvende hissetmiş.

Ve masal burada son bulmuş. Siz de bu masalı dinleyen çocuklar gibi ailelerinizin yanında olun ve birbirinize yardım etmeyi unutmayın. Unutmayın, birlikte güzel şeyler yapabiliriz.