En Güzel Hikayeler En Güzel Masal & Hikayeler Hepsi Tek Bir Sayfada

Keloğlan Masalları 15 - Uyku Öncesi Çocuk Masalı Dinleyelim

  • Masallar
  • Eklenme Tarihi: 18 Ekim 2023
  • Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2024

YouTube' dan Masal Dinleyebilirsiniz - Abone Olmayı Unutmayın! 😇Lütfen abone olup bize
destek olun! 😇


Haydi, büyülü dünyamıza adım atalım. Masalımız şimdi başlıyor...


Bir zamanlar, güzel bir köyde yaşayan ve adı Keloğlan olan bir çocuk varmış. Keloğlan, cesur, zeki ve yardımsever bir çocuktu. Köyde herkes onu seviyor ve saygı duyuyordu.

Bir gün, köylerine kötü kalpli bir devin gelmesiyle her şey değişti. Dev, köy halkının tarlalarını yağmalıyor ve evlerini tahrip ediyordu. Köylüler büyük bir korku ve endişe içindeydi.

Keloğlan, köylülerin yardımına koşmaya karar verdi. Cesurca devin karşısına geçti ve onunla konuşmaya başladı. "Sevgili dev, neden köylülerin malına zarar veriyorsun?" dedi.

Dev, kahkaha atarak cevap verdi. "Ben güçlüyüm ve istediğim her şeyi alabilirim. Köylülerin ise bana ödeyecek bir şeyi yok!"

Keloğlan, bu duruma üzüldü. Ancak pes etmedi ve devi durdurmanın bir yolunu bulmaya karar verdi. O gece, bir plan yapmaya koyuldu.

Ertesi sabah, Keloğlan çevresindeki köylülere toplantı çağrısı yaptı. Herkes merakla toplandı ve Keloğlan, planını açıkladı. "Arkadaşlar, devi durdurmanın bir yolunu buldum!" dedi heyecanlı bir şekilde.

Planı uygulamak için köylüler birlikte çalıştılar. Keloğlan, devin yaşadığı dağa tırmandı ve devin karşısına dikildi. "Merhaba dev!" dedi gülümseyerek. "Size bir teklifim var."

Dev, Keloğlan'ın teklifini merakla bekledi. "Nedir o teklif?" diye sordu.

Keloğlan, cesurca adım attı ve "Eğer bana köyümüzü ve köylülerimizin malını geri verirsen, sana daha iyi bir yaşam sunabilirim. Sana her gün şekerler getirir, seni çaylarla beslerim!" dedi.

Dev, bu teklife çok sevindi. Köy halkına kızgın olduğunu fark eden Keloğlan'ın bu teklifi köy halkının yardımını alarak devi durdurduğunu düşündü. Kabul etti ve Keloğlan ile anlaştılar.

Keloğlan, evlerin ve tarlaların yeniden yapılandırılmasına yardım etti. Köylüler başarının tadını çıkardı. Onlar ve Keloğlan, çok güzel bir yaşam sürmeye başladılar.

Bu sayede, köylüler tekrar güvende hissettiler ve Keloğlan kahraman ilan edildi. Ona minnettarlıkla bakıyorlardı. Keloğlan, insanlara yardım etmeyi ve adaleti savunmayı sürdürdü.

Sonsuza dek adaletin yanında duran Keloğlan, köyünün kahramanı oldu ve herkesin saygısını ve sevgisini kazandı.

Ve böylece, Keloğlan'ın cesaret dolu masalı burada sona erdi. Küçük dostlarımız, yardımsever olmanın ve adalet için mücadele etmenin önemini öğrendi. Umuyoruz ki, sizler de Keloğlan gibi büyük bir kahraman olursunuz.