En Güzel Hikayeler En Güzel Masal & Hikayeler Hepsi Tek Bir Sayfada

Gül ve Yaptığı iyiliklerin Anlatıldığı Masal | iyilik Masalları Oku

  • Masallar
  • Eklenme Tarihi: 19 Ekim 2023
  • Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2024

Haydi, büyülü dünyamıza adım atalım. Masalımız şimdi başlıyor...

Bir varmış, bir yokmuş. Güzel bir ülkede, mutlu bir köyde yaşayan Gül isimli bir kız çocuğu varmış. Gül, ismine yakışır şekilde güzelliğiyle meşhurmuş. Sarı saçları, pembe yanakları ve güller gibi kokan cildiyle herkesin gönlünü fethedermiş.

Gül, iyilik dolu bir yüreğe sahip olduğu için köy halkı tarafından çok sevilirmiş. Güller, bahçelerde her yerde açar, çünkü Gül'ün geçtiği her yerde neşe ve sevgi yayılırmış. Bir gün, köyde büyük bir sıkıntı başlamış. Herkes birbirine küsmüş, kavgalar etmeye başlamış. Neşe dolu köy, hüzün bulutlarıyla kaplanmış.

Gül, bu durumu gördüğünde çok üzülmüş. Hemen harekete geçmek istemiş ve halka yardım etmeye karar vermiş. İlk önce köy meydanına giderek herkesi toplamış. Hep birlikte sorunu çözmenin yollarını aramışlar. Gül, halka "Sizlere iyilik yapmanın önemini hatırlatmak istiyorum. Bu yöntemleri uyguladıkça, köye mutluluk geri dönecektir" demiş.

Gül'ün önerileri şunlar olmuş: 1. Birbirimize sevgiyle davranalım: Kavgalar yerine anlayış ve sabır gösterelim. 2. Yardımlaşma ruhunu canlandıralım: Birbirimize yardım ederek sıkıntıları paylaşalım. 3. Güzel sözler söyleyelim: İyilik dolu sözcükler kullanarak birbirimizi destekleyelim.

Halk, Gül'ün önerilerine uyarak harekete geçmiş. Birbirine kucaklaşan insanlar, anlaşmazlıklarını çözmek için el ele vermişler. Herkes, Gül'ün gösterdiği yolda ilerlemeye başlamış.

Birkaç hafta sonra, köydeki hüzün yerini neşeye bırakmış. İnsanlar güller gibi açmış, şarkılar söylemeye başlamış. Herkes, Gül'e minnettarlıkla dolmuş ve ona "Köyün iyilik perisi" adını takmış.

Gül, böylelikle köyünde iyilik tohumları ekip büyütmüş ve halkını mutlu etmiş. O günden sonra, köyde anlaşmazlık yerine sevgi hakim olmuş. Herkes birbirine yardımcı olmuş ve köy daha da güzelleşmiş.

İşte böylece Gül'ün iyilik dolu kalbi, sadece kendini değil, tüm köyü de mutlu etmiş. Herkes Gül'ün rehberliğinde iyilik yapmanın önemini öğrenmiş ve bu değerleri hayatlarının bir parçası yapmışlar.

Sonsuz iyilikle dolu olan Gül, hayatını mutlu ve huzurlu geçirmiş. Ve bu sayede, köyünden başlayarak tüm ülkenin iyilik perisi olmuş!