En Güzel Hikayeler En Güzel Masal & Hikayeler Hepsi Tek Bir Sayfada

Baharın Perilerle Tanışma Hayali | Peri Masalları Dinle

  • Masallar
  • Eklenme Tarihi: 27 Ekim 2023
  • Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2024

Haydi, büyülü dünyamıza adım atalım. Masalımız şimdi başlıyor...


Küçük Bahar'ın bir hayali vardı: Huzurlu ve renkli bir ormanda yaşayan perilerle tanışmak. Her gece yıldızlara bakar ve peri arkadaşlarına nasıl kavuşacağını düşünürdü. Bir gün, hava güneşli ve sıcak olunca, Bahar ormana gitmek için annesine izin istedi. Annesi gülümsedi ve ona izin verdi.

Bahar, ormana ayak bastığında gözlerine inanamadı. Her yer cıvıl cıvıl bir renk cümbüşü içindeydi. Çiçeklerin arasından akan şırıl şırıl bir dereye geldi. Bu dere etrafında zarif ve neşeli periler vardı. Bahar neşeden uçarcasına dere boyunca koştu ve perilerin yanına vardı. Periler, onu sıcak bir gülümsemeyle karşıladı.

Perilerden biri olan Ayperi, Bahar'ı yanına çağırdı. “Hoş geldin Bahar! Ormanda çok az insanı görürüz. Heyecanlandık seni burada görmek için. İçimizden biri olmak ister misin?” dedi sıcacık bir sesle.

Bahar, Ayperi'nin teklifiyle çok mutlu oldu ve sevinçle kabul etti. Ayperi ona ormanda yaşamanın neşeli ve keyifli yanlarını öğretti. Bahar, perilerin gözünden dünyayı farklı bir şekilde görmeye başladı.

Bir gün, Bahar ve Ayperi ormanda gezerken karşılarına kardeş periler Benek ve Minnoş çıktı. Onlar da Bahar'a hoş geldin dedi ve onu peri evlerine davet etti. Evler küçük ve sevimliydi. İçerisi çiçeklerle doluydu ve mis gibi kokuyordu.

Birlikte çiçeklerin üzerinde uçarak oynaştılar, şarkı söylediler ve dans ettiler. Daha sonra, ormanda gizli bir pazar buldular. Pazarda her türlü renkli yiyecek ve oyuncaklar vardı. Bahar, sepetini doldururken Benek ve Minnoş ona yardım ettiler.

Uzun bir süre geçti ve Bahar, perilerle birlikte yaşamaktan çok mutluydu. Bir gün, ormanda gördüğü en büyük ve en güzel peri olan Güneşperisi'ni bulmak istedi. Ayperi, Bahar'ın bu dileğini duydu ve ona yolu tarif etti.

Bahar, ormanda son derece değerli bir taş olan "Güzellik Taşı"nı buldu ve Güneşperisi'ne hediye etti. Şaşkın ve mutlu bir şekilde, Güneşperisi taşı Bahar’ın ellerine aldı ve ona bin teşekkür etti.

O günden sonra, Bahar ve Güneşperisi çok iyi arkadaş oldular. Bahar, perilerle birlikte huzur dolu bir şekilde yaşamaya devam etti. Artık her gece, yıldızların altında perilerin hikayelerini dinler ve hayallere dalardı. Bahar, gerçek bir peri masalının içinde olduğunu hissederek mutluluğunu kutladı.

Ve böylece, Küçük Bahar'ın hayali gerçek olmuştu. O artık en sevdiği perilerle birlikte ormanda yaşayan bir peri olmuştu ve bu da onu çok mutlu etmişti.

Ve masal burada biter, Bahar'ın deneyimleriyle başlar yeni bir macera!