En Güzel Hikayeler En Güzel Masal & Hikayeler Hepsi Tek Bir Sayfada

Türkiye'de Mutlu Adında Cesur Bir Çocuk Yaşarmış Hikayesini Dinle

  • Hikayeler
  • Eklenme Tarihi: 24 Kasım 2023
  • Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2024

Birlikte yeni bir maceraya atılalım. Hikayemiz başlıyor...


Bir zamanlar, Türkiye'de Mutlu adında cesur bir çocuk yaşarmış. Mutlu'nun hayatta hiçbir korkusu yokmuş. Fakat Mutlu'nun yakın arkadaşı Ali'ye örümceklerden korktuğunu ve her gördüğünde kaçtığını itiraf etmişti. Mutlu, Ali'ye yardım etme kararı almıştı ve bu onun korkusuz kahramanlık hikayelerinin başlangıcı olmuştu.

Bir sabah, Mutlu ve Ali, ormanda dolaşırken bir tuzakla karşılaşmışlar. Tuzak, çıngıraklı yılanlarınca örülmüştü. Ali'nin yüzündeki korku ifadesini gören Mutlu, ona güvendiğini söyleyerek yanından ayrılmamış. Kahramanımız cesurca elindeki sopayı sallayarak yılanları uzaklaştırmış ve Ali'ye korkmamasını öğütlemiş.

Bir sonraki maceralarında, çocuklar büyük bir suanayla karşı karşıya kalmışlar. Suananın içinde bir canavarın yaşadığı dedikodusu yayılmıştı. Canavarın sesini duyan Ali, kaçmak istemiş; ancak Mutlu hemen onu tutmuş ve "Bir kahraman gibi davranmak zorundayız!" demiş. İki çocuk suanaya cesurca yaklaşmış ve canavar dedikodusunun yanıltıcı olduğunu fark etmişler. Suananın içinde ne canavar, ne de tehlike vardı.

Üçüncü maceralarında, Mutlu ve Ali, eski bir köy evine gelmişler. Köy halkı, evin hayalet tarafından perili olduğunu söylemişti. Ali'nin bu kez de kaçmak istediğini gören Mutlu, ona"Korkma Ali, sadece efsane bu!" demiş ve birlikte evi keşfetmeye başlamışlar. Uzun koridorlarda gezerken, Mutlu'nun cesareti, Ali'yi ilham dolu yapmış ve hayalet hikayesi tamamen uydurma olduğunu görmüşler.

Son olarak, dördüncü maceralarında, çocuklar bir dağ manzarası eşliğinde masal ormanına ulaşmışlar. Ormanın kalbinde, büyük bir ejderha olduğu söyleniyormuş. Ancak bu durum korkusuz kahramanlarımızı yıldıramamış. Mutlu ve Ali, ejderhanın yanına gitmiş ve onun sadece yalnız ve üzgün olduğunu keşfetmişler. Onlara şöyle demiş, "Ben burada yalnız yaşarken, asla korkutacak bir şey yapmamıştım. Sadece beni anlamaya ve arkadaş olmaya gelenler vardı. Siz gerçek kahramanlarsınız!"

Mutlu ve Ali, ejderhanın dostluğuyla ormandan dönmüşler ve birbirlerine güç veren korkusuz kahramanlar olmuşlardı. Artık Ali, örümceklerden korkmuyordu ve Mutlu, tüm cesaretiyle her zaman yanında olduğunu biliyordu.

Ve işte, Korkusuz Kahraman Hikayeleri böyle başlamış ve sona ermişti. Mutlu ve Ali, gerçek dostluğun korkuları yenebileceğini öğrendi ve bundan sonra birlikte daha birçok macera yaşadılar.

Sonsuzluk kadar uzun bir dostlukları vardı ve hiçbir korku onları ayıramazdı!