En Güzel Hikayeler En Güzel Masal & Hikayeler Hepsi Tek Bir Sayfada

The Little Girl Who Could ingilizce ve Türkçe Çocuk Hikayeleri

  • Hikayeler
  • Eklenme Tarihi: 25 Eylül 2023
  • Güncelleme Tarihi: 03 Nisan 2024

Birlikte yeni bir maceraya atılalım. Hikayemiz başlıyor...


Elbette, işte sana bir tane daha masal:

The Little Girl Who Could

Once upon a time, there was a little girl named Merve who lived in a small village. Merve was a kind and compassionate girl, but she was also very shy. She was afraid to speak up in class or to make friends.

One day, Merve was walking home from school when she saw a group of boys picking on a smaller boy. Merve knew that she had to do something, but she was too afraid to speak up. She just stood there and watched as the boys continued to pick on the smaller boy.

Suddenly, Merve had an idea. She took a deep breath and walked over to the boys. She told them to stop picking on the smaller boy. The boys were surprised by Merve's courage, and they backed down.

The smaller boy was grateful to Merve for helping him. He thanked her and asked her to be his friend. Merve was happy to be his friend, and she realized that she was not as shy as she thought she was.

Merve continued to stand up for what she believed in. She spoke up in class and made new friends. She even started a club to help other shy children.

Merve's story is a reminder that everyone has the power to make a difference. We don't have to be afraid to speak up for what we believe in. We can all be heroes.

Türkçesi,

Bir zamanlar küçük bir köyde yaşayan Merve adında bir kız vardı. Merve, nazik ve merhametli bir kızdı, ama aynı zamanda çok utangaçtı. Sınıfta konuşmaktan veya arkadaş edinmekten korkardı.

Bir gün Merve, okuldan eve yürürken bir grup çocuğun daha küçük bir çocuğa eziyet ettiğini gördü. Merve bir şeyler yapması gerektiğini biliyordu, ama konuşmaktan korkuyordu. Sadece durdu ve çocukların daha küçük çocuğa eziyet etmeye devam etmesini izledi.

Birdenbire Merve'nin bir fikri geldi. Derin bir nefes aldı ve çocukların yanına yürüdü. Onlara daha küçük çocuğa eziyet etmeyi bırakmalarını söyledi. Çocuklar, Merve'nin cesareti karşısında şaşırdılar ve geri çekildiler.

Daha küçük çocuk, Merve'ye yardım ettiği için minnettar oldu. Ona teşekkür etti ve onun arkadaşı olup olamayacağını sordu. Merve onun arkadaşı olmaktan mutlu oldu ve utangaç olduğundan daha cesur olduğunu fark etti.

Merve, inandıkları için dikilmeye devam etti. Sınıfta konuştu ve yeni arkadaşlar edindi. Hatta diğer utangaç çocuklara yardım etmek için bir kulüp kurmaya başladı.

Merve'nin hikayesi herkesin fark yaratabilme gücüne sahip olduğunu hatırlatıyor. Korktuğumuzda bile cesur olmaktan korkmamamız gerektiğini öğretir. Hepimiz kahraman olabiliriz.